• Informacje na temat:

  elektrociepłownia kozienice

Artykuły na temat: elektrociepłownia kozienice
 • Raport bieżący nr 34/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka”) informuje,...

 • Państwo z energią

  Kontrolowane przez państwo koncerny energetyczne, związane już kapitałowo ze śląskimi kopalniami, przejmują polskie aktywa zagranicznych firm. Sprzedaży posiadanych przez Skarb Państwa akcji tych gigantów ustawowo zakazano.

 • Raport bieżący nr 78/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 53/2014 z...

 • Wielkie inwestycje w polskiej energetyce

  - Polska to największy energetyczny plac budowy w Europie. Obecnie w budowie znajduje się ponad 6000 MW nowych mocy wytwórczych. Wartość tych przedsięwzięć wynosi ok. 30 mld zł, a w przygotowaniu znajdują się projekty warte kolejne kilka miliardów złotych - powiedział Wiesław Różacki, dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe na Polskę, podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł 2015.

 • Bogdanka liczy, że będzie dostarczać do Enei więcej węgla niż dotychczas.

 • Tego lata zapotrzebowanie na moc elektryczną biło kolejne rekordy

  Z początkiem sierpnia zapotrzebowanie na moc elektryczną osiągnęło najwyższy poziom w historii, a kilka dni później znów zbliżyło się do rekordu. Powodem były m.in. przetaczające się przez Polskę upały i burze. Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapewniają, że system jest bezpieczny, ale potrzebne są długoterminowe rozwiązania. Część bloków energetycznych musi przejść modernizację, żeby dostosować się do unijnych wymogów. W efekcie rezerwy mocy zostaną znacznie ograniczone.

 • Blackout przez upały. Czy w tym roku też czekają nas ograniczenia w dostawach prądu?

  Zeszłoroczne ograniczenia w dostawach prądu zostały wywołane głównie przez upały. Tegoroczne lato też zaczęło się gorąco. Czy grozi nam powtórka z rozrywki? Koniec czerwca upłynął pod znakiem kolejnych rekordów zużycia energii w porannym szczycie w okresie letnim - 23 i 24 czerwca zapotrzebowanie wzrosło odpowiednio do 22,6 tys. MW i 22,7 tys. MW. W rezerwie pozostawało nieco ponad 2,4 tys. MW. To wciąż sporo, jednak mniej niż roczna średnia - ok. 4,5 tys. MW.

 • Wyróżniające się na tle konkurencji wyniki finansowe, osiągnięte w bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, potwierdzają stabilną pozycję finansową Grupy. Enea buduje potencjał inwestycyjny na przyszłość i pracuje nad nową strategią innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego. Założenia do dokumentu firma przedstawi w drugiej połowie roku.

 • Spalanie w odwrocie. Potrzebny pomysł na węgiel

  Zużycie węgla w Polsce będzie stopniowo się zmniejszać. Jeżeli ma on utrzymać swoje znaczenie w polskiej gospodarce, musi być wykorzystywany inaczej niż do prostego spalania w elektrowniach.

 • Szydło: Górnictwo musi być doinwestowane

  Górnictwo musi być doinwestowane; musimy rozmawiać o współistnieniu energetyki i górnictwa, bo to podstawa bezpieczeństwa energetycznego Polski - zapowiedziała wiceprezes PiS na briefingu prasowym w Jastrzębiu Zdroju. W programie PiS z 2014 r. zapowiedziano m.in. koniec "eksperymentowania na polskiej energetyce węglowej i górnictwie węgla" oraz przygotowanie programu rewitalizacji Śląska i inwestycji w nowe węglowe bloki wytwórcze.