• Informacje na temat:

  elektroniczna księga wieczysta

Artykuły na temat: elektroniczna księga wieczysta
 • Od 1 lipca 2014 można przez internet nie tylko przeglądać księgi wieczyste, ale także dostać ich odpis. Tylko przez pierwszy tydzień funkcjonowania tych...

 • Księga wieczysta bez tajemnic

  Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z nieruchomościami, wie, czym jest księga wieczysta. Księga wieczysta to nic innego jak dokument, który opisuje stan prawny nieruchomości. Zawarte w KW informacje pozwalają na uzyskanie danych, takich jak m.in. dane właściciela działki, jej położenie i obciążenie hipoteką. Księgi wieczyste prowadzone są przez wydziały wieczystoksięgowe sądów rejonowych.

 • „Czy to prawda, że odpisy z księgi wieczystej można uzyskać drogą elektroniczną?” Gabriela M. z Ostródy.

 • Kto może poznać treść księgi wieczystej?

  Kto może otrzymać numer księgi wieczystej i w konsekwencji zapoznać się z jej treścią? Dlaczego, szczególnie inwestor zainteresowany zakupem jakiejś nieruchomości, powinien wiedzieć, jakie zapisy znajdują się w poszczególnych działach księgi?

 • ...dokument, określający stan prawny lokalu, łatwiej jest sprzedać. Dzięki niemu kupiec może się upewnić przed transakcją, czy na nieruchomości nie ciąży jakieś zobowiązanie. Księga ułatwi mu zaciągnięcie...

 • Polacy chętnie przeglądają księgi wieczyste

  Księgi wieczyste robią prawdziwą furorę - poinformował w tym tygodniu resort sprawiedliwości. W ciągu 11 lat - jak dodało MS - do systemu informatycznego przeniesiono 15,5 mln papierowych ksiąg.

 • Gdy kupujemy mieszkanie, działkę albo dom, musimy mieć pewność, kto jest właścicielem nieruchomości i czy nie jest ona zadłużona. Dowiemy się tego z księgi wieczystej. Do tego dokumentu należy zaglądać i uzupełniać księgę w różnych życiowych sytuacjach.

 • Ministerstwo Sprawiedliwości o wpisach w księgach wieczystych - szybciej, taniej, bezpieczniej

  Szybciej, taniej, bezpieczniej - tak resort sprawiedliwości ocenia nowy system informatyczny, pozwalający na wpisy w księgach wieczystych niemal natychmiast po notarialnej czynności kupna-sprzedaży nieruchomości. Wcześniej zabierało to klika dni, co sprzyjało patologiom.

 • Księga wieczysta jest bardzo ważnym dokumentem poświadczającym stan prawny nieruchomości, a więc gruntów, budynków, np. domu jednorodzinnego, i pojedynczych lokali, np. mieszkań w bloku. Zapisane są(...)). W przypadku gdy księga ma formę elektroniczną, musi pani wypełnić wniosek dostępny na stronie https.bip.ms.gov.p/pl/formularze. Do wniosku należy dołączyć: ● dokumenty geodezyjne, np. wypis i wyrys...

 • Jak dokonać wpisu w księdze wieczystej?

  Jak dokonać wpisu w księdze wieczystej krok po kroku, czyli kto może dokonać wpisu, jakie formalności będą obowiązywać, jakie dokumenty należy przygotować oraz jaką opłatę należy uiścić z tego tytułu?