• Informacje na temat:

  elektroniczna kw

Artykuły na temat: elektroniczna kw
 • MRPiPS: Od 2018 roku zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej

  ...i macierzyństwa zachowuje obecnie obowiązujący okres przejściowy, w którym dopuszczalne są obie formy: elektroniczna i papierowa na druku ZUS ZLA. Projekt przewiduje także wprowadzenie - obok...

 • Akceptacja faktur elektronicznych

  Aby można było wysłać do klienta fakturę przez internet, klient musi się na to zgodzić - wystarczy zgoda ustna. Tak samo jak w przypadku faktur papierowych, przy ich wystawianiu, przesyłaniu i otrzymywaniu, należy dbać o ich poprawność.

 • Karty płatnicze i bankowość elektroniczna to wygoda. Coraz częściej płacimy za zakupy kartami, chętniej korzystamy z tak zwanej bankowości internetowej. Pani Aneta (52) również otworzyła konto przez internet. Przekonała się, że to nie tylko wygoda, ale też oszczędność czasu i pieniędzy.

 • Stosowanie podpisu elektronicznego ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorcom

  Rozwój nowoczesnych technologii oraz dążenie do umożliwienia załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w urzędach prowadzi do coraz większej popularności narzędzi ułatwiających tego typu rozwiązania. Należy do nich podpis elektroniczny, który pozwala przedsiębiorcy na oszczędność czasu i zmniejszenie wielu formalności.

 • ...z komputerami. Co tak przekonało wielu klientów banków? Bo bankowość elektroniczna łączy się z niesamowitą prostotą i wygodą korzystania. Dzięki zalogowaniu się na swoje konto w internecie można opłacić(...) elektroniczna jest bezpieczna, o ile sami nie narazimy się na utratę pieniędzy. Nikomu nie podawaj kodu PIN do karty, ani nie zapisuj go na karcie. To samo z logowaniem się do konta w internecie...

 • Zakup publikacji w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy

  Pracownik naszej spółki kupił książkę w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy. Nie mamy faktury od sprzedawcy. Jedynym dokumentem jaki posiadamy jest złożone zamówienie. Czy mamy obowiązek rozliczenia WNT?

 • Byłam przeziębiona i poszłam do przychodni. Lekarz mnie zbadał, zapisał leki i polecił pozostać przez tydzień w domu. Nie wypisał mi jednak zwolnienia. Powiedział, że przychodnia dostarczy je bezpośrednio mojemu pracodawcy. Trochę się martwię, czy rzeczywiście tak się stanie… Wiesława, Gdańsk, e–mail.

 • Wymogi dla faktur elektronicznych

  Podatnik ma prawo wystąpić do organu podatkowego o interpretację, czy faktura w formie pliku pdf spełnia wymogi określone w przepisach podatkowych.

 • Wszystkie banki oferują i promują konta internetowe. Nic dziwnego, bo jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy i dla banków, i dla nas – ich klientów. Bankowość internetowa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się usług bankowych. Z dostępu do konta za pomocą komputera lub telefonu korzysta już około 20 mln Polaków.

 • Od 1 grudnia zwolnienia tylko w formie elektronicznej

  Od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe zwolnienia odchodzą do historii - przypomnieli ministrowie rodziny Elżbieta Rafalska i zdrowia Łukasz Szumowski.