• Informacje na temat:

  elektroniczne karty pacjentów

Artykuły na temat: elektroniczne karty pacjentów
 • ...leczenia, jeśli wyjedziemy bez karty EKUZ. W nagłych przypadkach Kiedy coś złego dzieje się z naszym zdrowiem lub zdrowiem kogoś bliskiego, łatwo wpadamy w panikę. Zwłaszcza, jeśli zdarza się wypadek(...), że niektóre szpitale przyjmują pacjentów według własnych procedur, co może być dla nas korzystne. I np. na zabieg usunięcia żylaków zapisują pacjentów jedynie na podstawie skierowania do poradni...

 • Resort zdrowia chce, by elektroniczny dowód osobisty umożliwiał dostęp do systemu teleinformatycznego pozwalającego m.in. na wystawianie e-recept i e-skierowań.

 • Pakiety dla pacjentów i inne zmiany w leczeniu...

 • Co czeka pacjentów od 2018 roku? Idą duże zmiany

  Najpierw zostanie wprowadzona elektroniczna recepta, następnie elektroniczne skierowanie, a potem elektroniczna dokumentacja medyczna. Wraz z udostępnieniem poszczególnych funkcjonalności pacjent będzie mógł uzyskać do nich dostęp poprzez Internetowe Konto Pacjenta, a potwierdzenie tożsamości będzie się odbywać przez Profil Zaufany - zapowiada Marcin Węgrzyniak, dyrektor Centrum Systemów

 • Polskie pielęgniarki: Pracują na dwóch etatach, ale i tak muszą dorabiać prywatnymi wizytami

  Pracują na dwóch etatach, ale i tak muszą dorabiać prywatnymi wizytami. Pogardzane przez lekarzy i pacjentów, narażone. Polskie pielęgniarki.

 • Najpierw KUZ, a później leczymy się na dowód

  Polska należy do jednych z ostatnich krajów UE, który na poziomie centralnym nie ma elektronicznej karty pacjenta lub karty ubezpieczenia zdrowotnego - przypomina resort zdrowia. Ministerstwo opublikowało 5 czerwca) projekt przepisów, które umożliwią wydawanie Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ). Pierwsze mają trafić do pacjentów nie później niż 1 lipca 2020 r.

 • E-zdrowie: Wielka zmiana dla naszych pacjentów

  Senat przyjął uregulowania prawne dotyczące tworzenia platformy e-zdrowie. Platforma ta umożliwi pacjentom dostęp do dokumentacji medycznej, w tym m.in. e-recepty, e-skierowania, e-zlecenia oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP). System przewiduje również wprowadzenie e-skierowań, które mają uniemożliwić pacjentom zapisywanie się do danego specjalisty w kilku różnych poradniach, a tym samym - zmniejszyć kolejki.

 • W znowelizowanej ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia nie ma pierwotnie planowanych zapisów o wprowadzeniu karty ubezpieczenia zdrowotnego (KUZ). Ostatecznie resort zdrowia zdecydował, że funkcję tych kart będą w przyszłości pełnić nowe, elektroniczne dowody osobiste.

 • Podpis w chmurze trafi pod strzechy?

  Podpis cyfrowy w chmurze zaczyna wchodzić do powszechnego użytku. Pod koniec czerwca Asseco Data Systems udostępnił go klientom indywidualnych. Pracuje nad nim także Krajowa Izba Rozliczeniowa. Ma taką moc prawną jak tradycyjny odręczny, a unijne regulacje wprowadzają obowiązek honorowania go.

 • Czeka nas e-rewolucja w służbie zdrowia

  Do końca lipca 2017 r. sektor ochrony zdrowia ma czas na wdrożenie systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Tymczasem, resort zdrowia chce, by elektroniczny dowód osobisty umożliwiał dostęp do systemu teleinformatycznego pozwalającego m.in. na wystawianie e-recept i e-skierowań.