• Informacje na temat:

  elektroniczne kw

Artykuły na temat: elektroniczne kw
 • Od stycznia bieżącego roku lekarze mogą wystawiać zwolnienia elektroniczne i przesyłać je do firmy pacjenta. Potrzebny jest do tego jedynie PESEL chorego oraz kod choroby. Na razie elektroniczne zwolnienia mogą wystawiać tylko ci lekarze, którzy mają profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Taki profil muszą posiadać również pracodawcy zatrudniający powyżej 5 osób. Tylko wtedy odbiorą...

 • Stosowanie podpisu elektronicznego ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorcom

  Rozwój nowoczesnych technologii oraz dążenie do umożliwienia załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w urzędach prowadzi do coraz większej popularności narzędzi ułatwiających tego typu rozwiązania. Należy do nich podpis elektroniczny, który pozwala przedsiębiorcy na oszczędność czasu i zmniejszenie wielu formalności.

 • ...zwolnienie tradycyjne, czy elektroniczne. Mimo to spadnie na nich obowiązek wypełnienia e-formularza w systemie. Lekarz zyska wgląd w historię zwolnień, jakie wypisał pacjentowi. Czasami możemy dostać...

 • Od stycznia 2016 r. lekarze zaczną wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA). Ich wprowadzenie to spore ułatwienie zarówno dla pracowników, jak i firm. Jednak, aby móc korzystać ze zwolnień elektronicznych, muszą oni spełnić pewne wymagania.

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie. Fakty i mity

  ...e-ZLA musi być opatrzony podpisem i pieczątką lekarza. Zwolnienie elektroniczne wystawia się szybciej niż tradycyjne Fakt. Lekarz, który wystawia e-ZLA może skorzystać z podpowiedzi, które(...) zasiłek pracownikowi wypłaca ZUS. Elektronicznego zwolnienia lekarskiego nie można poprawić jeśli zdarzył się w nim błąd Fakt. Aby skorygować błąd  w wystawionym już e-ZLA, trzeba je anulować...

 • Płatności elektroniczne w każdym sklepie? Potrzeba więcej terminali

  Powstał projekt ustawy o płatnościach bezgotówkowych. Celem jest zapewnienie konsumentom wyboru, w jaki sposób chcą dokonywać płatności - gotówką czy elektronicznie.

 • Nowe zasady przekazywania zwolnień lekarskich zaczną obowiązywać od 2016 r. Docelowo papierowa forma zostanie zastąpiona formą elektroniczną. Elektroniczne...

 • Zakup publikacji w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy

  Pracownik naszej spółki kupił książkę w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy. Nie mamy faktury od sprzedawcy. Jedynym dokumentem jaki posiadamy jest złożone zamówienie. Czy mamy obowiązek rozliczenia WNT?

 • Lekarze zapowiadają, że w grudniu - wbrew nowym przepisom - wciąż będą wystawiać papierowe zwolnienia lekarskie. Od soboty obowiązywać mają tylko elektroniczne L4, wystawiane przez internet. Porozumienie Organizacji Lekarskich przygotowało właśnie nowe, własne formularze.

 • Od 1 grudnia zwolnienia tylko w formie elektronicznej

  Od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe zwolnienia odchodzą do historii - przypomnieli ministrowie rodziny Elżbieta Rafalska i zdrowia Łukasz Szumowski.