• Informacje na temat:

  elektroniczne postępowanie upominawcze

Artykuły na temat: elektroniczne postępowanie upominawcze
 • Otrzymaliśmy z mężem wyrok nakazowy z sądu elektronicznego z Lublina. Pismo dotyczyło rzekomo nieopłaconej faktury za internet. Tymczasem już dawno uregulowaliśmy tę płatność. Czy można się odwołać od tego wyroku? Ewa, 32 lata, Sanok Ważna rada: gdy minie termin złożenia sprzeciwu, wyrok trafi do komornika. Wtedy tylko wierzyciel może zdecydować o umorzeniu postępowania.

 • Oszustwa "na komornika" wciąż są zbyt łatwe

  Sfałszowane sądowe tytuły wykonawcze, wypisy, odpisy i wyciągi z aktów notarialnych czy komornicze licytacje mienia dłużników przestały być incydentalnymi oszustwami. Zdaniem Krajowej Rady Komorniczej, pomysłowość złodziei nie zna granic, a prowadzenie przestępczego procederu ułatwia niedostateczne zabezpieczenie dokumentów sądowych i brak elektronicznej bazy danych.

 • Weszły już w życie korzystne dla dłużników zmiany dotyczące Elektronicznego Postępowania Upominawczego (EPU). Wyjaśniamy, jak wygląda postępowanie w e-sądzie i co się zmieniło w przepisach. EPU przewidziane jest dla roszczeń pieniężnych. Sprawy te prowadzi jedyny w Polsce e-sąd – VI Wydział Cywilnego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie.

 • Jak świat na nas zarabia?

  Na bezpośrednie inwestycje zagraniczne patrzymy zwykle przez pryzmat tego, ile udaje nam się ich przyciągnąć, ewentualnie - jak Polska wypada na tle innych krajów, jeśli chodzi o warunki prowadzenia działalności, i na ile sprzyja napływowi zagranicznego kapitału. Potwierdza to mijający tydzień.

 • Dotyczy to nakazu wydanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU). Możemy się go spodziewać w sytuacji, gdy nie spłacamy pożyczki. EPU upraszcza i przyspiesza odzyskiwanie długów. Niestety, w nieuczciwy sposób korzystają z niego niektóre firmy windykacyjne. Masowo skupują przedawnione długi i kierują sprawy o ich odzyskanie do e-sądu. EPU jest postępowaniem niejawnym. Nikt nas nie...

 • Banki wystawiają rocznie 300-500 tys. BTE

  Związek Banków Polskich szacuje, że banki wystawiają corocznie 300-500 tys. Bankowych Tytułów Egzekucyjnych. Sektor bankowy szybko dostosuje się do nowych warunków zabraniających używanie tego instrumentu - poinformował w tym tygodniu Jerzy Bańka, wiceprezes ZBP.

 • Ten artykuł warto zachować. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy nie będziemy uczestniczyć w postępowaniu przed sądem. A w takiej sytuacji trzeba znać różne terminy obowiązujące w prawie cywilnym. Jeśli ich nie dochowamy, sąd może nie wziąć pod uwagę naszych wniosków, albo wręcz zamkniemy sobie drogę do dalszego postępowania przed sądem.

 • Wysokie kary za wyłudzenia VAT nie dotkną drobnych firm

  Wysokie kary za wystawienie fałszywych faktur nie dotkną drobnych firm - uspokajał w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podczas Chrześcijańskiego Forum Przedsiębiorczości. Zapowiedział reformę Krajowego Rejestru Sądowego.

 • ...« Nie sądzę. W polskim prawie funkcjonuje Elektroniczne Postępowanie Upominawcze, przewidziane dla niektórych roszczeń pieniężnych. Bez względu na wartość przedmiotu sporu i miejsce zamieszkania(...). Jeśli wybierze Pani formę elektroniczną, to konieczne będzie korzystanie z podpisu elektronicznego. « Jeśli Pani nie zareaguje, to nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu uprawomocni się po...

 • Koniec BTE nie oznacza nic dobrego dla klientów

  Oświadczenia kredytobiorców o dobrowolnym poddaniu się egzekucji i weksle - to zabezpieczenia, które mają wypełnić lukę po bankowym tytule egzekucyjnym. Banki ostrzegają, że to się może nie spodobać klientom. Banki już szukają zamiennika.