• Informacje na temat:

  elektronika sa

Artykuły na temat: elektronika sa
 • Toshiba chce obniżyć pensje pracownikom

  Borykający się z kłopotami finansowymi japoński producent elektroniki Toshiba Corp. planuje obniżyć pensje pracowników - podała w poniedziałek agencja Kyodo. Koncern zatrudnia ok. 190 tys. osób.

 • Elektronika z Chin: Polskie firmy chcą konkurować z azjatyckimi

  Eksperci oceniają, że wysoka jakość produkowanej w naszym kraju elektroniki może być czynnikiem, który da polskim firmom przewagę nad konkurencją z Chin.

 • W których branżach zarobki rosły najszybciej?

  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w październiku 2014 roku wzrosło w całym sektorze przedsiębiorstw, w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Najszybszy wzrost płac wystąpił ex aequo w produkcji komputerów i elektroniki oraz taboru kolejowego, tramwajowego, samolotów i statków. W produkcji elektroniki odnotowano wzrost o 280 zł, a środków transportu o 323 zł. W obu przypadkach wzrost ten wyniósł 7,8 proc.

 • Polski wynalazek może zmienić rynek elektroniki

  Polscy fizycy opracowali technologię, która umożliwi produkcję elastycznych wyświetlaczy LCD i cienkowarstwowych ogniw słonecznych oraz ekranów dotykowych. Na razie projekt jest na etapie uzyskiwania patentu. Najpóźniej za dwa lata XTPL, firma komercjalizująca pomysł, chce trafić z nową technologią do światowych producentów.

 • Rozszerzona gwarancja to usługa często oferowana przez sklepy z elektroniką oraz sprzętem AGD. Za dodatkową opłatą klient otrzymuje zapewnienie o darmowych naprawach uszkodzeń, które pojawiły się po wygaśnięciu standardowej gwarancji producenta, a więc po 2 latach od zakupu. W rzeczywistości rozszerzona gwarancja, która może trwać nawet do 5 lat, to tak naprawdę dodatkowe ubezpieczenie. Czy warto ją wykupić? Tak, jeśli uważnie przeczytamy jej warunki, a nie tylko uwierzymy na słowo sprzedawcy.

 • Elektronika noszona coraz popularniejsza. Może jednak zagrażać prywatności użytkowników

  Elektronika noszona, czyli wearables, to wygodne rozwiązanie dla użytkowników. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dość poważnie zagraża ona prywatności. Urządzenia tego typu gromadzą dane osobowe, te zaś mogą być przesyłane do firm partnerskich producenta danego sprzętu lub paść łupem cyberwłamywaczy - przestrzegają eksperci.

 • Philips zwolni 4,5 tysiąca osób

  Philips, jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej, zapowiada zwolnienie 4,5 tysiąca pracowników.

 • Jak zabezpieczyć sprzęt podczas burzy?

  Przepalenie instalacji, brak dostępu do internetu, utrata danych w komputerze czy awaria bramy wjazdowej - jeśli nie chcesz, by takie nieszczęścia spadły na ciebie jak grom z (niekoniecznie) jasnego nieba, pamiętaj o zabezpieczeniu w czasie burzy swojego sprzętu elektronicznego.

 • Szansa na karierę w branży IT dla kobiet - polski rynek będzie potrzebował 700 tys. informatyków

  ​Staże w największych firmach teleinformatycznych mają zachęcić młodych inżynierów-kobiety do pracy w branży. Studentki i absolwentki kierunków związanych z elektroniką i informatyką będą musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez firmy - partnerów konkursu.

 • Ministerstwo Finansów tropi oszustów

  Wykrycie wszystkich uczestników i organizatorów procederu wyłudzania podatku VAT w obrocie elektroniką to główny cel działań rozpoczętych 9 października 2014 r. przez kontrolę skarbową podjęła skoordynowane działania mające na celu wykrycie wszystkich uczestników i organizatorów procederu wyłudzania podatku VAT w obrocie elektroniką.