• Informacje na temat:

  elektroodpady

Artykuły na temat: elektroodpady
 • Ustawa o elektronicznych odpadach krytykowana

  Oddanie zużytego sprzętu elektronicznego będzie łatwiejsze. Ustawę przygotował resort środowiska. Niektóre organizacje odzyskujące sprzęt elektroniczny oraz sklepy, które nim handlują, krytykują pomysły resortu, które ich zdaniem nie są przełomowe. Uważają, że niektóre przepisy mogą pozostać martwe.

 • Ważne zmiany na rynku elektrośmieci

  Parlament kończy prace nad nową ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Celem ustawy jest uporządkowanie funkcjonowania systemu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.Ustawa wprowadza wiele udogodnień dla konsumentów.

 • Projekt ustawy o elektrośmieciach

  Sejm skierował w tym tygodniu do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa rządowy projekt ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Celem projektu jest m.in. zwiększenie odzysku tzw. elektrośmieci oraz ograniczenie szarej strefy w tym obszarze.

 • UE: Będą kary za buble

  Komisja Europejska zajmie się celowym działaniem producentów którzy planowo ograniczają trwałość produktów - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

 • Metale i tworzywa sztuczne do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, szkło do zielonego, a odpady bio do brązowego - tak wyglądać będą minimalne zasady segregacji odpadów, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca.

 • Polska najtańszym rynkiem recyklingu w Europie

  Mimo 10 lat działania systemu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego Polska nadal nie spełnia warunków ustalonych przez Unię Europejską. Jesteśmy najtańszym rynkiem w Europie, gdzie za odbiór elektrośmieci płaci się nawet dziesięć razy więcej.

 • Nowe zasady segregacji śmieci

  Z dniem 1 lipca br. weszły w życie nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów (tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów). Odpady mają być zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. Na wymianę pojemników we właściwych kolorach gminy będą miały 5 lat (maksymalnie do 30 czerwca 2022 r.). Natomiast oznakowanie dotychczas obowiązujących pojemników będzie musiało być wymienione w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie WSSO.

 • Elemental Holding - europejski lider w recyklingu metali nieżelaznych - po trzech kwartałach 2015 roku wypracował skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 695,13 mln zł. Oznacza to wzrost o ponad 25 proc. rok do roku.

 • Polacy nadal trzymają elektroodpady w domach

  Jedna piąta pralek i lodówek w naszych domach ma ponad 10 lat - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Związku Pracodawców AGD. Skutki są takie, że 17 milionów lodówek i pralek w naszych domach to sprzęt nieefektywny energetycznie.

 • "Puls Biznesu": Elektroodpady napędzają szarą strefę

  Polska nadal nie spełnia unijnych norm zbierania elektrośmieci. System jest nieszczelny, a szara strefa to połowa rynku - alarmuje "Puls Biznesu".