• Informacje na temat:

  elektrownia atomowa w polsce

Artykuły na temat: elektrownia atomowa w polsce
 • W Polsce brakuje pracowników do nadzorowania elektrowni atomowej

  W ciągu dekady ma ruszyć pierwsza polska elektrownia atomowa. Brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników, bo w Polsce przemysł jądrowy nie istnieje. Część kadry do obsługi i nadzoru nad bezpieczeństwem elektrowni trzeba będzie szukać za granicą.

 • Jaka decyzja o budowie elektrowni atomowej byłaby korzystna?

  Decyzja o tym, czy w Polsce będzie budowana elektrownia atomowa, podjęta zostanie przed końcem tego roku. Tak zapowiedział rząd.

 • Powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy

  Wykształcone kadry są warunkiem rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. W branżach związanych z energetyką jądrową będzie zatrudnionych kilka tysięcy osób - przekonywali w czwartek eksperci na konferencji "Polska nauka i technika dla elektrowni jądrowych w Polsce".

 • Budowa elektrowni atomowej w Polsce jest znów bardziej prawdopodobna

  Z badań, na które powołuje się rząd, wynika, że ponad 60 proc. Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce. Obie potencjalne lokalizacje mają poparcie lokalnej społeczności. Problemem jest oszacowanie realnych kosztów inwestycji i stworzenie ram prawnych, bez których nie będzie możliwa.

 • GE Hitachi Nuclear Energy zainteresowana inwestowaniem w Szczecinie

  Jak powiedział we wtorek dziennikarzom dyrektor wykonawczy GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) w Polsce Ziemowit Iwański, firma jest zainteresowana lokalizacjami w pasie nadmorskim, gdzie chciałaby(...) elektrowni jądrowej w Polsce, jest zainteresowana inwestowaniem w tym kraju, ponieważ liczy na kontrakty w rejonie Morza Bałtyckiego. Biznes INTERIA.PL jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na...

 • Czekamy na decyzję o elektrowni atomowej w Polsce

  Pomimo tego, że formalnie (według oficjalnego rządowego dokumentu "Polskiej Polityki Energetyki Jądrowej") elektrownia atomowa w naszym kraju powstaje, nadal nie ma jednoznacznej i operacyjnej decyzji w tym temacie.

 • 7806 zł na rękę robi wrażenie

  Jaka branża jest najbardziej przyszłościowa w Polsce spytał w sondzie internetowej Bank Danych o Inżynierach (BDI). Udział w ankiecie wzięło 696 osób, sondaż został przeprowadzony w październiku 2010 r.

 • Bez budowy elektrowni atomowej Polska nie rozwiąże swych problemów

  Nie powinniśmy budować nowych elektrowni węglowych, choć takie pomysły popiera rząd. Takie inwestycje są nieopłacalne i sprzeczne z polityką UE.

 • Zmiany w unijnych przepisach mogą zatrząść polskim rynkiem pracy

  .... Według naszych badań zarabiają oni mniej więcej trzy razy tyle, ile zarobiliby w Polsce, a zatem jest to dla nich praca bardzo atrakcyjna, którą być może stracą - wyjaśnia Schwarz. - Być może niektórzy(...) w Polsce. Według raportu ABSL w 2012 roku w tej branży pracowało już 212 tys. osób. Większość z nich obsługuje podmioty zlokalizowane poza granicami naszego kraju, co związane jest z częstymi podróżami do...

 • Zgoda UOKiK na budowę elektrowni atomowej

  Cztery kolosy polskiego przemysłu zbudują naszą pierwszą elektrownię jądrową. Jeszcze nie wiadomo gdzie.