• Informacje na temat:

  elektrownia bełchatów ekolodzy

Artykuły na temat: elektrownia bełchatów ekolodzy
 • Polski węgiel truje całą Europę

  Polska najbardziej ze wszystkich krajów UE truje mieszkańców szkodliwymi emisjami ze swoich elektrowni węglowych. Ogłosiły w tym tygodniu w Brukseli organizacje pozarządowe, powołując się na pierwszą w historii analizę skutków transgranicznych zanieczyszczeń powietrza.

 • CO2: Na tym rynku Unia Europejska nie znaczy wiele

  Zdaniem analityków tylko bliska współpraca chińsko-amerykańska może doprowadzić do tego, że USA i Chiny będą emitowały mniej CO2 do atmosfery. Unia Europejska emituje tylko 10 procent światowej emisji.

 • Bełchatów - hańbiący symbol

  Policja prowadzi negocjacje z działaczami organizacji Greenpeace, którzy weszli na jeden z kominów na terenie Elektrowni Bełchatów (Łódzkie) - poinformował rzecznik bełchatowskiej policji, Sławomir Szymański. Ekolodzy domagają się zmiany polityki energetycznej rządu. Według ekologów z Greenpeace, BOT Bełchatów to "hańbiący symbol całej polityki energetycznej kraju".

 • PGE- węgiel zabija?

  Aktywiści z Greenpeace weszli we wtorek rano na ponad stumetrową chłodnię kominową w Elektrowni Turów w Bogatyni (Dolnośląskie). Ekolodzy chcą rozwinąć na kominie transparent z napisem "PGE-węgiel zabija".

 • KGHM nosi się z zamiarem budowy kopalni węgla brunatnego. To bardzo kosztowna inwestycja, ale pozwoliłaby miedziowej spółce na działalność w zbliżonej do obecnej skali jeszcze przez wiele lat. Na razie zostały przeprowadzone pierwsze badania geologiczne legnickiego złoża.