• Informacje na temat:

  elektrownia opole budowa nowego bloku

Artykuły na temat: elektrownia opole budowa nowego bloku
 • Minister energii: Ostrołęka to ostatnia taka inwestycja węglowa w Polsce

  Warta ok. 6 mld zł budowa nowego bloku opalanego węglem w Elektrowni Ostrołęka ma być ostatnią taką inwestycją w Polsce - wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego na Form Ekonomicznym w Krynicy.

 • INSTAL-LUBLIN, spółka wchodząca w skład Grupy AWBUD, podpisała umowę z Polimex Mostostal - generalnym wykonawcą nowego bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice dla ENEA

 • Generali, jeden z gigantów ubezpieczeniowych, ogłosił dziś przyjęcie nowej polityki, która wykluczy ubezpieczenia dla nowych kopalni i elektrowni węglowych oraz dla nowych klientów o znaczącym (powyżej 30 proc.) udziale węgla w produkcji energii lub generowanych przychodach. To kolejna firma ubezpieczeniowa, która powoli żegna się z węglem w ramach światowego trendu odchodzenia od finansowania oraz ubezpieczania projektów i firm związanych z paliwami kopalnymi.

 • Nawęglanie energii

  W ciągu ostatnich miesięcy w sektorze elektroenergetycznym dokonuje się mała rewolucja: mamy łączenie górnictwa z energetyką, nowe strategie i plany inwestycyjne, nowe technologie.

 • Polska Grupa Energetyczna liczy, że przetarg na wykonawcę bloków w Elektrowni Opole rozstrzygnie się w ciągu 3 - 4 miesięcy. Spółka podtrzymuje, że w kwietniu przyszłego roku uruchomiony zostanie nowy blok w Bełchatowie - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele spółki.

 • Wczoraj powstała grupa Bełchatów-Opole-Turów Górnictwo i Energetyka (BOT). W jej strukturach znajdują się elektrownie z Bełchatowa, Opola i Turowa oraz dwie kopalnie węgla brunatnego. Moc wytwórcza nowego podmiotu wynosi 8 tys. MW.

 • Amerykańskie Entergy, niemieckie RWE i E.ON, a być może także francuski EDF to potencjalni inwestorzy dla Elektrowni Bełchatów. Przyszły właściciel energetycznego kolosa przejmie nie tylko 20-proc. udział w krajowej produkcji prądu, ale też potężne potrzeby inwestycyjne elektrowni. Zarząd bełchatowskiej spółki ocenia je na ponad 1,6 mld USD (6,5 mld zł) w ciągu 10 lat.