• Informacje na temat:

  elektrownia północ

Artykuły na temat: elektrownia północ
 • Polski hydraulik we francuskim więzieniu Fleury Merogis

  ...i największym więzieniu w Europie dodatkowo wymagano jedynie niezbędnych zezwoleń. - Elektrownia ma charakter obiektu militarnego i jest bardzo dobrze chroniona. Można na jej teren wejść tylko za okazaniem(...). Polscy budowlańcy na swoim koncie mają już budowę m.in. budowę terminala na lotnisku de Gaulle'a i tunelu autostrady A1 na północ od Paryża. Uczestniczyli również m.in. w remoncie budynku francuskiego...

 • Raport bieżący nr 54/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd LW "Bogdanka" S.A. ("Spółka",...

 • Tam wciąż szukają ludzi do pracy. Za niemałe pieniądze

  Kraje skandynawskie to światowa czołówka pod względem bogactwa i poziomu życia. Jednak nawet "krezusi" z północy odczuli następstwa kryzysu. Sprawdź, kto wciąż ma szansę znaleźć zatrudnienie wśród wikingów.

 • Energia z Niemiec zagraża Polsce i innym krajom

  Niemcy inwestują w rozbudowę farm wiatrakowych, ale zaniedbują rozbudowę infrastruktury sieci przesyłowych. Nadwyżek produkcji energii pozbywają się u sąsiadów. Ci mają tego dość i grożą blokadami, pisze "Die Welt".

 • - Około 7 tys. pracowników weźmie udział w rozbudowie elektrowni atomowej w Paks, przy czym strona węgierska liczy na specjalistów m.in. z Polski - poinformował wiceminister odpowiedzialny za inwestycje związane z tym projektem Attila Becskehazi.

 • Pierwsze testy produkcji w nowej fabryce Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie

  Linia do wytwarzania platform pośrednich jest już skompletowana. 12 października br. w fabryce Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie odbyło się uruchomienie testowej produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych.

 • Raport bieżący nr 10/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Polenergia S.A. ("Spółka”) informuje, że dnia 18 października...

 • Rząd będzie ratować górnictwo za plecami Unii i za wszelką cenę

  Rząd ma nowy plan ratowania górnictwa. Węgiel będzie traktowany jako surowiec strategiczny, a Agencja Rezerw Materiałowych ma skupować surowiec zalegający na hałdach. Da to czas kopalniom, którym kończą się pieniądze, ale - co ważniejsze - pozwoli na uniknięcie interwencji Parlamentu Europejskiego w sprawie niedozwolonego finansowania górnictwa ze środków publicznych. Sprawę zbadał Bartosz Bednarz.

 • Polski system energetyczny całkowicie odizolowany

  Zdaniem analityków rynku energii, brak możliwości sprowadzenia prądu z zagranicy, to jedna z głównych przyczyn ostatnich problemów naszego systemu energetycznego. Zdaniem ekspertów, w Europie gorzej jest tylko na Malcie i Cyprze.

 • Decyzja środowiskowa dla pierwszej w Polsce morskiej farmy wiatrowej

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla morskiej farmy wiatrowej "Bałtyk Środkowy III". Projekt farmy należy do grupy Polenergia.