• Informacje na temat:

  elektrownia pólnoc praca

Artykuły na temat: elektrownia pólnoc praca
 • Polski hydraulik we francuskim więzieniu Fleury Merogis

  Praca na budowie za granicą nie musi być nudna. Polscy hydraulicy i budowlańcy, jako jedni z nielicznych obcokrajowców, pracują w jednych z najbardziej strzeżonych miejsc we Francji - podparyskim więzieniu Fleury Merogis i elektrowni niedaleko Dijon.

 • Tam wciąż szukają ludzi do pracy. Za niemałe pieniądze

  ...kolejnych stanowisk. Szukasz pracy? Przejrzyj oferty w serwisie Praca INTERIA.PL Nie będzie potopu? W trzech aglomeracjach: Sztokholmie, Goteborgu i Malmo, które pełnią funkcję najważniejszych...

 • Pierwsze testy produkcji w nowej fabryce Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie

  Linia do wytwarzania platform pośrednich jest już skompletowana. 12 października br. w fabryce Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie odbyło się uruchomienie testowej produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych.

 • Wielkie inwestycje w polskiej energetyce

  - Polska to największy energetyczny plac budowy w Europie. Obecnie w budowie znajduje się ponad 6000 MW nowych mocy wytwórczych. Wartość tych przedsięwzięć wynosi ok. 30 mld zł, a w przygotowaniu znajdują się projekty warte kolejne kilka miliardów złotych - powiedział Wiesław Różacki, dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe na Polskę, podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł 2015.

 • Energetyka morska ma szansę częściowo zastąpić stare bloki węglowe

  Zgodnie z wytycznymi UE do końca tej dekady jedna piąta produkowanej w Polsce energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł. Rząd powinien stworzyć kompleksową strategię rozwoju OZE i wskazać technologie, na których powinien się opierać miks energetyczny. Eksperci zauważają, że należy w nim uwzględnić morską energetykę wiatrową, która stwarza duże możliwości rozwoju gospodarczego oraz może przyczynić się do wzrostu w przemyśle stoczniowym.

 • Polskie stocznie - uzdrawiająca ręka państwa?

  Wydaje się, że w obowiązującej od 1 stycznia br. ustawie o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów komplementarnych wyciągnięto wnioski z lekcji po kilkukrotnych prób sanacji tej branży. Czy tym razem się uda?

 • Energetyczny klucz do jedności

  Inicjatywa Trójmorza, krajów położonych między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym, wspierana przez USA, szczególnie kooperacja regionu w dziedzinie energetyki, może uratować jedność Unii Europejskiej. Polska ma szczególną rolę do odegrania w tym przedsięwzięciu.

 • Raport bieżący nr 149/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego...

 • Koncern PGE kupił od Grupy Energa tereny o powierzchni ok. 40 ha nad Jeziorem Żarnowieckim (Pomorskie). Grunty mogą być przeznaczone pod budowę elektrowni jądrowej.