• Informacje na temat:

  elektrownie w polsce

Artykuły na temat: elektrownie w polsce
 • W Polsce brakuje pracowników do nadzorowania elektrowni atomowej

  W ciągu dekady ma ruszyć pierwsza polska elektrownia atomowa. Brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników, bo w Polsce przemysł jądrowy nie istnieje. Część kadry do obsługi i nadzoru nad bezpieczeństwem elektrowni trzeba będzie szukać za granicą.

 • Ponad połowa elektrowni węglowych w Polsce jest przestarzała

  Nowe technologie pozwolą w sposób znaczący ograniczyć emisję dwutlenku węgla w elektrowniach. W Polsce ponad połowa elektrowni ma ponad 30 lat.

 • Polska straci ćwierć miliona miejsc pracy

  ...rekompensujących wzrost kosztów energii elektrycznej wywołanych obowiązkowym zakupem uprawnień do emisji CO2 przez polskie elektrownie, zakłady te nie mają szans na ekonomicznie uzasadnione działanie po 2013(...) elektrowni węglowych. Pamiętajmy, iż w Polsce 95 proc. produkcji energii pochodzi z węgla. KE zgadza się z argumentacją obrońców środowiska, że podwyższenie celu redukcyjnego z 20 do 30 proc. jest...

 • Gigantyczny generator trafił na budowę elektrowni Opole

  Największy w Polsce generator, po pokonaniu w ciągu trzech dni trasy z Wrocławia do Opola, trafił na budowę nowych bloków w opolskiej elektrowni - poinformowała we wtorek PGE.

 • Nowa inwestycja firmy KK-Electronic Polska

  W Szczecinie powstanie pierwsza w kraju stacja testów systemów sterowania do elektrowni wiatrowych. Stacja ma być gotowa pod koniec br. Koszt inwestycji to 10 mln zł. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie w ciągu dwóch lat o 150 osób.

 • Elektrownia jądrowa w Polsce? Czy są alternatywy?

  Choć ewentualna budowa elektrowni jądrowej w Polsce to melodia dalekiej przyszłości, nie cichnie debata o zasadności takiej inwestycji. Porównywane są koszty energetycznych przedsięwzięć i ich bezpieczeństwo.

 • Polski hydraulik we francuskim więzieniu Fleury Merogis

  Praca na budowie za granicą nie musi być nudna. Polscy hydraulicy i budowlańcy, jako jedni z nielicznych obcokrajowców, pracują w jednych z najbardziej strzeżonych miejsc we Francji - podparyskim więzieniu Fleury Merogis i elektrowni niedaleko Dijon.

 • Tchórzewski: Mam nadzieję, że elektrownia jądrowa powstanie za polski kapitał

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku wyraził nadzieję, że polski kapitał sfinansuje budowę polskiej elektrowni atomowej. Minister nie ma wątpliwości, że "to będzie olbrzymie koło zamachowe dla całej gospodarki".

 • Wolą hiszpański kryzys niż polski dobrobyt

  ...w sklepach, barach wcale nie ma mniej ludzi. Więc na pierwszy rzut oka wcale tego kryzysu nie widać. Anna, 55 lat, od 9 lat w Hiszpanii : - W Polsce byłam kierowniczką sklepu. Pracowałam ciężko. Nigdy(...) niż w Polsce. Kupiłam pierwszy w życiu samochód na raty, nowy, z salonu. Mogłam pozwolić sobie na wycieczki, nie oszczędzałam na jedzeniu, na ciuchach. Pracowałam osiem godzin z przerwą na sjestę...

 • Unijna dyrektywa wymusi modernizację polskich elektrowni

  Większość polskich elektrowni nie spełnia nowych unijnych norm emisji zanieczyszczeń powietrza. Na zmiany mają cztery lata.