• Informacje na temat:

  embargo na rosji

Artykuły na temat: embargo na rosji
 • Nadchodzi fala zwolnień. Powodem rosyjskie embargo

  Magazyny w wielu zakładach mięsnych są pełne niesprzedanych produktów, które wcześniej trafiały na rynki wschodnie. Aby przetrwać, niektóre firmy będą musiały zwalniać pracowników i ograniczać produkcję – alarmuje Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. Możliwość znalezienia innych rynków jest bardzo ograniczona, gdyż embargo dotknęło całą UE.

 • Rosja złagodziła warunki embarga!

  Rosja złagodziła warunki embarga nałożonego w sierpniu 2014 r. na import artykułów rolno-spożywczych. 27 maja br. opublikowano postanowienie rządu w tej sprawie - informuje Portal promocji eksportu.

 • Kolejny trudny sezon dla polskich sadowników. Są problemy z pracownikami

  Rosyjskie embargo i brak możliwości eksportu na tamtejszy rynek, niedobór pracowników sezonowych, konkurencja ze strony producentów z Ukrainy i nierówne relacje z przemysłem przetwórczym to w tej chwili największe bolączki polskich sadowników – ocenia Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. Jak podkreśla, bez właściwych rozwiązań nie będzie możliwe utrzymanie wskaźników produkcji...

 • Rosja niszczy polską żywność objętą embargiem

  W Rosji zaczęto niszczyć żywność objętą embargiem, a zatrzymaną na granicy. Niszczenie żywności to "demonstracyjne barbarzyństwo" i "wyzwanie rzucone społeczeństwu" - uważają sami Rosjanie.

 • ​Języki wschodnioeuropejskie pomogą w karierze

  ...porozumiemy się nim na zachodniej Białorusi, Łotwie, w Rosji i częściowo też na rodzimej Suwalszczyźnie. Jak wynika z badań Sedlak&Sedlak z roku 2009, osoby znające ten język zarabiały najczęściej 4500(...) prawie 2 proc. Udział Polski w ogólnym imporcie na Litwie wynosi 11 proc. Po Rosji i Niemczech jesteśmy trzecim największym importerem na tamtym rynku. W ciągu ostatnich 20 lat obrót handlowy między...

 • Rosja rozszerza embargo. Stracą rolnicy i producenci

  Rosja rozszerzyła embargo na produkty rolno-spożywcze z Unii. Inspektor fitosanitarny zakazał importu podrobów wołowych.

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  ...bardzo niskiej inflacji w polskiej gospodarce jest teraz bardzo duże - dodaje Mróz. Dodaje, że embargo rosyjskie oraz konflikt na Ukrainie wpływają nie tylko na ceny żywności, lecz także na...

 • Rosja rozważa częściowe zniesienia embarga spożywczego

  Rosja rozważa częściowe zniesienie embarga na produkty spożywcze. Jak informuje "Rossijskaja Gazieta", projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Rolnictwa.

 • Polska bezrobotna

  ...w Brukseli, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy poszedł pod prąd polityki unijnych sankcji wobec Rosji. Węgry walczą z bezrobociem Według danych Eurostatu z października stopa bezrobocia wyniosła na...

 • Rosja szykuje kolejne embargo?

  Rosja zamierza ogłosić embargo na reeksport towarów z krajów Unii Europejskiej. Jak wyjaśnia agencja Interfax, chodzi o owoce i warzywa z krajów trzecich, które są przewożone przez unijne terytorium.