• Informacje na temat:

  embargo na ukraine

Artykuły na temat: embargo na ukraine
 • ​Języki wschodnioeuropejskie pomogą w karierze

  ...obowiązującego embarga handel z Rosją spadł o około 15 proc. w stosunku do roku 2013, ale, jak podaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w swoim raporcie z marca 2015 roku, embargo nie jest dla Polski tak(...) i embargo nie stanowi w tym kontekście problemu. Co ciekawe, w wypadku rosyjskiego ciężko jest podać konkretne dane o ile zarobki mogą wzrosnąć. Szacuje się, że o około 6 proc., czyli stosunkowo niewiele...

 • Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z Mazowsza i Lubelszczyzny. To efekt rozprzestrzeniającego się w Polsce wirusa ASF. Embargo objęło żywe zwierzęta, mięso, a także przetwory niepoddane obróbce termicznej - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  ...bardzo niskiej inflacji w polskiej gospodarce jest teraz bardzo duże - dodaje Mróz. Dodaje, że embargo rosyjskie oraz konflikt na Ukrainie wpływają nie tylko na ceny żywności, lecz także na...

 • Rosja szykuje kolejne embargo?

  Rosja zamierza ogłosić embargo na reeksport towarów z krajów Unii Europejskiej. Jak wyjaśnia agencja Interfax, chodzi o owoce i warzywa z krajów trzecich, które są przewożone przez unijne terytorium.

 • Ukraińscy ekonomiści oszacowali skutki rosyjskiego embarga: tegoroczne straty gospodarki, spowodowane spadkiem eksportu do Rosji, sięgną 5 mld dol.

 • Rosja: Embargo na żywność nie zaszkodziło Polsce

  Przed rokiem, w odpowiedzi na unijne sankcje, Rosja wprowadziła embargo na żywność z Polski. Pomimo utraty rynku, na który trafiało ok. 70 proc. wszystkich owoców przeznaczonych na eksport, polskim rolnikom udało się sprzedać całą produkcję. Jak wygląda sytuacja rok po wprowadzeniu przez Rosjan embarga?

 • Rosja niszczy polską żywność objętą embargiem

  W Rosji zaczęto niszczyć żywność objętą embargiem, a zatrzymaną na granicy. Niszczenie żywności to "demonstracyjne barbarzyństwo" i "wyzwanie rzucone społeczeństwu" - uważają sami Rosjanie.

 • Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie odpowiedzialności karnej za wwożenie do kraju produktów objętych embargiem; możliwe byłyby nawet kary więzienia. Wwożenie tych towarów byłoby zrównane z przemytem np. odpadów nuklearnych.

 • Rosja nakłada embargo na polskie konserwy

  Rosjanie wprowadzają kolejne embargo na polskie towary. Od jutra będzie obowiązywał zakaz wwozu polskich konserw ze szprotami - informuje korespondent RMF FM w Moskwie Przemysław Marzec.

 • Rosja: znana jest lista produktów objętych rosyjskim embargiem

  Jest już znana lista produktów objętych rosyjskim embargiem. Wczoraj, prezydent Władimir Putin wydał dekret o przedłużeniu sankcji odwetowych o 12 miesięcy.