• Informacje na temat:

  emerytura lata pracy

Artykuły na temat: emerytura lata pracy
 • Emerytura stażowa po 35 i 40 latach pracy. Pracodawcy przeciwni. Pracownicy czekają

  Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych po raz kolejny rozpoczęło próbę wprowadzenia emerytury stażowej. Po 35 latach pracy mogłyby na nią przejść kobiety, panowie po 40 latach.

 • Staż pracy może warunkować prawo do emerytury?

  Resort pracy analizuje kryterium minimalnego stażu pracy, które warunkowałoby nabycie praw emerytalnych. To miałoby rozwiązać problem groszowych emerytur, których według ZUS przybywa z roku na rok. Kluczowym założeniem reformy emerytalnej jest likwidacja OFE i rozdzielenie zgromadzonych w nich aktywów pomiędzy Fundusz Rezerwy Demograficznej a otwarte fundusze inwestycyjne. Zmiany miałyby wejść

 • W tym roku skończę 62 lata i zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę. Czy to się w ogóle opłaca? Maryla z Babiegomostu.

 • Sejm odrzucił projekt PSL dotyczący emerytury po 40 latach pracy

  Sejm nie będzie pracował nad projektem PSL dot. przechodzenia na emeryturę po 40 latach pracy; posłowie w głosowaniu przychylili się do wniosku klubu Nowoczesnej i odrzucili projekt w pierwszym czytaniu.

 • Za dziewięć miesięcy znów stanie się dostępna dla obywateli wcześniejsza emerytura. Ale to jest tylko przywilej. I wcale nie trzeba z niego skorzystać.

 • Szef NSZZ "Solidarność" zdradził szczegóły porozumienia zawartego z Andrzejem Dudą w zakresie zmian w systemie emerytalnym i prawie pracy.

 • ...rośnie liczba wniosków o wypłatę takiej emerytury. Ze świadczeń tych mogą skorzystać kobiety, które ukończyły 62 lata oraz mężczyźni po 65. roku życia. Dodatkowy warunek to posiadanie odpowiedniej(...) zmniejszenie lub wstrzymanie wypłaty renty czy wcześniejszej emerytury. Co bardzo ważne, by dostać to świadczenie nie trzeba się zwalniać z pracy. Jest to więc niejako wypłacany przez ZUS dodatek do...

 • Zagraniczna emerytura? To możliwe

  Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów.

 • Mogą z niej skorzystać kobiety, które ukończyły 62 lata oraz mężczyźni po 65. roku życia. Dodatkowy warunek to posiadanie odpowiedniej liczby okresów składkowych i nieskładkowych. Dla kobiet muszą(...). 65 lat i pięć miesięcy). W przypadku płci pięknej rzecz ma się gorzej. Częściowa emerytura przysługiwać będzie w pierwszej kolejności paniom, które urodziły się w pierwszym kwartale 1959 r., a nie...

 • Rafalska: Do emerytury minimum pięcioletni staż pracy

  Na pewno chcemy zlikwidować emerytury groszowe. Nie będzie już świadczeń za 4 gr. One kompromitują państwo i podnoszą koszty administracyjne systemu - mówi DGP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.