• Informacje na temat:

  emerytura wojskowa

Artykuły na temat: emerytura wojskowa
 • ...spełnić, by otrzymywać pieniądze z ZUS. 1. Emerytura pomostowa Taką emeryturę może otrzymać osoba, która wykonywała pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, czyli stale narażała(...) najniższa emerytura „zwykła”, która obecnie wynosi 882,56 zł. Ważne dla dorabiających! Osoby pobierające pomostówkę i dorabiające, muszą liczyć się z tym, że dodatkowe zarobki mogą wpłynąć na...

 • Czy służba wojskowa może być uznana za pracę w szczególnych warunkach?

  Pracownik zatrudniony na stanowisku, na którym wykonywane są prace w warunkach szczególnych, w okresie od 26 kwietnia 1976 r. do 11 kwietnia 1978 r. odbywał zasadniczą służbę wojskową. Po jej zakończeniu ponownie został zatrudniony na tym samym stanowisku, z którego odszedł do wojska. Czy okres odbywania służby wojskowej zostanie wliczony do okresu pracy w warunkach szczególnych?

 • ...w szczególnym charakterze (można w ten okres wliczyć służbę wojskową). Wcześniejsza emerytura dotyczy osób wykonujących jeden z zawodów wymienionych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 7 lutego 1983 r. (Dz.U. z 1983 r., nr 8, poz. 43). Od 1 stycznia 2009 r. weszła w życie ustawa o emeryturach pomostowych (Dz.U. z 2008 r., nr 237, poz. 1656 z późn. zm.). Zawęziła ona krąg osób, które z tytułu pracy...

 • Przepisy dzielą żołnierzy. Część dostaje głodowe emerytury

  Najstarsi emerytowani wojskowi, którzy po zakończeniu służby podjęli pracę, nie mogą liczyć na dwie emerytury - z ZUS i z MON. Mają do nich prawo ci, którzy wstąpili do armii po 1998 r.

 • Należy rozważyć zmiany w projekcie ws. emerytur b. funkcjonariuszy - resort obrony

  ​- MON poparłby poprawkę do projektu ws. emerytur, przewidującą zachowanie na dotychczasowych zasadach rent rodzinnych po żołnierzach, którzy w wolnej Polsce ponieśli śmierć na służbie, nawet jeśli "mieli epizod i służyli dla poprzedniego systemu" - poinformował wiceminister Bartłomiej Grabski.

 • Ok. 50 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL może mieć obniżone emerytury i renty na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej. W przypadku tylu osób IPN potwierdził dotąd fakt pełnienia służby na rzecz totalitarnego państwa - wynika z informacji uzyskanych przez PAP w IPN.

 • .... ZUS nie jest jednak tylko instytucją zajmującą się emeryturami i rentami. Wypłaca też inne świadczenia, m.in. z powodu choroby, macierzyństwa czy wypadku przy pracy. W drugim kwartale 2015 roku...

 • Rządowy projekt zmniejszenia emerytur wojskowych za służbę w PRL

  Obniżenie emerytur i rent rodzinnych ok. 12 tys. osób zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, zamieszczony na stronie Sejmu.

 • Ile można dorobić do renty i emerytury

  ...wynagrodzenia). Gdy zarobki takiego emeryta lub rencisty przekroczą 2528,80 zł brutto, to emerytura lub renta zostaną pomniejszone o kwotę nadwyżki. Ale takie potrącenie nie może być większe niż: – 549,12(...) emeryta na wcześniejszej emeryturze lub rencisty przekroczą 4696,30 zł brutto (tj. 130 proc. przeciętnej miesięcznej pensji), emerytura i renta zostają zawieszone. Do zarobków wliczane są: pensja z etatu...

 • Minister sportu i turystyki Witold Bańka powiedział, że sportowcom, którzy byli na etatach milicyjnych czy wojskowych nie zostaną obcięte emerytury na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej, która wejdzie w życie 1 października. Podkreślił, że dotyczy ona etatów esbeckich i ubeckich.