• Informacje na temat:

  emerytury

Artykuły na temat: emerytury
 • ...ma miejsce tylko wtedy, gdy osoba gromadząca środki umrze przed nabyciem prawa do emerytury lub w ciągu 36 miesięcy od przyznania świadczenia emerytalnego. Trzeba się upomnieć Jeśli...

 • Sejm o emeryturach bez podatku

  Sejm zajmuje się obywatelskim projektem emerytury bez podatku, prawdopodobnie trafi on do komisji. Zakłada on zwolnienie emerytur z podatku dochodowego i składki zdrowotnej.

 • ...– to niższa emerytura. Złagodzi to podwyższenie minimalnej renty i emerytury (patrz: ramka). Obecne przepisy przewidują emerytury częściowe. W praktyce na razie mogą z nich korzystać jedynie mężczyźni(...) nowych przepisów emerytury częściowe mają zostać zlikwidowane w momencie obniżenia wieku emerytalnego. Świadczenia minimalne Świadczenia minimalne. Obecnie minimalna kwota...

 • Emerytura w obniżonym wieku? Dziękuję, wolę pracować

  Wygląda na to, że spora część uprawnionych odłoży decyzję o przejściu na emeryturę. Do 26 września w oddziałach ZUS drogą elektroniczną i pocztową wnioski o ustalenie prawa do świadczenia z tytułu wchodzących w życie przepisów o obniżeniu wieku emerytalnego złożyło 182 tys. osób.

 • ...„W latach 2001- 2002 pracowałam w Niemczech. Czy ten okres będzie mi się liczył do emerytury?” Jolanta K. z Krosna...

 • ZUS zmniejsza emerytury po emeryturach. To się jednak może zmienić

  ZUS nadal zmniejsza emerytury po emeryturach. To się jednak może zmienić. Senat pracuje bowiem nad zmianą przepisów w tym zakresie.

 • Na emeryturze jestem od 2 lat. Ostatnio znalazłam dokumenty poświadczające moje zarobki w jednym z nieistniejących już zakładów pracy. Zastanawiam się, czy to nie podniosłoby mojej emerytury. Czy mogłabym wystąpić o jej ponowne przeliczenie? Anita z Golczewa.

 • Rząd przyjął projekt ustawy o waloryzacji emerytur i rent

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Projekt, którego wnioskodawcą jest MRPiPS, zakłada m.in. minimalną gwarantowaną podwyżkę świadczenia na poziomie 70 zł.

 • W związku z reformą w oświacie, m.in. likwidacją gimnazjów, wielu nauczycieli boi się utraty pracy. W takiej sytuacji niektórzy zdecydują się na wcześniejszą emeryturę. W przypadku nauczycieli jest to tzw. świadczenie kompensacyjne. By je otrzymać, muszą spełnić określone warunki dotyczące stażu pracy i wieku.

 • Budżet będzie dopłacał do emerytur dzisiejszych milionerów?

  Niewykluczone, że budżet będzie dopłacał do emerytur dzisiejszych milionerów. Taki wniosek można wysnuć z symulacji ekspertów ZUS. Składki emerytalne w wysokości 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia ledwo wystarczą na najniższą emeryturę dla mężczyzn zakładając waloryzację poziomu świadczeń. Jeszcze bardziej pogorszy się sytuacja kobiet.