• Informacje na temat:

  emerytury dla kobiet

Artykuły na temat: emerytury dla kobiet
 • Świadczenie pełne, pomostowe czy częściowe? Sprawdź, kiedy i do jakiego rodzaju emerytury będziesz miała prawo i co może mieć wpływ na jej wysokość.

 • Emerytura matczyna - nowe świadczenie dla rodziców?

  Jak wyjaśniła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, nowe świadczenia mają być wsparciem dla matek, które nie nabyły uprawnień do świadczenia z ZUS czy KRUS bądź mają emeryturę niższą niż minimalna. Świadczenie będzie przysługiwało matkom, które nie mają 20 lat stażu pracy, wymaganego do uzyskania emerytury, a osiągnęły wiek 60 lat. Świadczenie ma przysługiwać także

 • Kobiety będą mogły przejść na emeryturę w wieku 60, mężczyźni – 65 lat. To powrót do zasad sprzed 2013 roku. Wówczas Sejm zdecydował,...

 • Szydło dla "GN": jest gotowa pierwsza wersja projektu "matczynych emerytur"

  Jest gotowa pierwsza wersja projektu ustawy dotyczącego emerytur dla matek mających co najmniej czworo dzieci - powiedziała w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" wicepremier Beata Szydło. Dodała, że jeśli będzie akceptacja projektu przez premiera, trafi on do konsultacji.

 • Wyjątkowo wysokie świadczenia Przepisy wydłużające wiek emerytalny wprowadziły możliwość skorzystania z wcześniejszej emerytury. Według szacunków ekspertów...

 • Jak obniżenie wieku emerytalnego wpływa na wysokość emerytur kobiet?

  Od października 2017 roku kobiety, które ukończyły 60 lat, a mężczyźni 65, uzyskali prawo do emerytury. Obniżenie wieku emerytalnego powoduje wzrost liczby wypłacanych emerytur i wiąże się również z konsekwencjami dla samych uprawnionych do świadczeń.

 • Reforma emerytalna wydłużyła czas, jaki musimy pracować, by zyskać emeryturę. Wiek emerytalny podlega stopniowemu przedłużeniu – o jeden miesiąc dla osób urodzonych w kolejnych kwartałach(...) wystąpić o przyznanie emerytury częściowej.

 • Budżet będzie dopłacał do emerytur dzisiejszych milionerów?

  Niewykluczone, że budżet będzie dopłacał do emerytur dzisiejszych milionerów. Taki wniosek można wysnuć z symulacji ekspertów ZUS. Składki emerytalne w wysokości 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia ledwo wystarczą na najniższą emeryturę dla mężczyzn zakładając waloryzację poziomu świadczeń. Jeszcze bardziej pogorszy się sytuacja kobiet.

 • .... Największe różnice w wysokości emerytury dotyczą kobiet, jednak każdy musi rozpatrzyć swoją sytuację indywidualnie. Dlatego najlepiej będzie, jeśli po spełnieniu warunków przejścia na emeryturę najpierw(...) Nowelizacja zmniejszają ca wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet oraz 65 dla mężczyzn została już podpisana przez prezydenta. Przepisy zaczną...

 • Emerytura kobiet spadnie o blisko jedną czwartą

  Dla wielu Polaków obniżenie wieku emerytalnego będzie bardzo dobrą wiadomością, gdyż np. zdrowie nie pozwala im pracować do 67. roku życia. Jednak zmiana ta wiąże się również z negatywnymi konsekwencjami.