• Informacje na temat:

  emerytury górnicze 2015

Artykuły na temat: emerytury górnicze 2015
 • Walka o górnicze urlopy

  ...jednorazowe odprawy pieniężne (sięgające ok. 70 tys. zł) lub tzw. urlopy górnicze dla tych, którym do emerytury zostały cztery lub mniej lat (wypłata 75 proc. pensji należnej do momentu przejścia na(...)Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 1 lutego Ruch Śląsk, czyli część kopalni Wujek należącej do Polskiej Grupy Górniczej, zakończy pracę i zostanie przeznaczona do likwidacji w Spółce...

 • Górnicy poszkodowani przez emerytury mieszane

  Sąd Najwyższy powinien wyeliminować rozbieżności w orzecznictwie sądów powszechnych dotyczące stosowania przeliczników dla osób pracujących pod ziemią, którym ZUS wyliczał emeryturę mieszaną.

 • Polska Grupa Górnicza przyjmie do pracy ok. 340 absolwentów

  ...wielkości corocznych odejść pracowników na emerytury, struktury wiekowej i stażu pracy, wynika potrzeba dalszej współpracy ze szkołami, które są dobrze przygotowane do kształcenia młodzieży w zawodach(...) absolwentów szkół są częścią procesu uzupełniania zatrudnienia, koniecznego głównie z powodu odejść pracowników na emerytury. PGG szacuje, że w tym roku ponad 1,8 tys. osób może skorzystać z uprawnień...

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?

 • Dualny system kształcenia samorządu i Polskiej Grupy Górniczej

  .... W 2015 r., w związku z trudną sytuacją ekonomiczną, Kompania zawiesiła udzielanie gwarancji zatrudnienia dla uczniów - przyjęcia absolwentów posiadających gwarancje zatrudnienia odbywały się(...) pracowników na emerytury, struktury wiekowej i stażu pracy, wynika potrzeba dalszej współpracy ze szkołami, które są dobrze przygotowane do kształcenia młodzieży w zawodach górniczych. Dotychczasowa...

 • Polska Grupa Górnicza zajmie miejsce Kompanii Węglowej

  Ruszająca 1 maja Polska Grupa Górnicza będzie największym producentem węgla kamiennego w UE, z roczną produkcją rzędu 28 mln ton i zatrudnieniem 32,5 tys. osób. 34 ściany wydobywcze w 11 kopalniach dają 110 tys. ton węgla na dobę. Długość wyrobisk sięga 1,5 tys. km na obszarze 465 km kw.

 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  .... W latach 2004-2014 tylko Kompania Węglowa, której następcą jest PGG, udzieliła gwarancji zatrudnienia dla prawie 8,5 tys. uczniów szkół zawodowych i techników. W 2015 r., w związku z trudną sytuacją spółki(...) organami prowadzącymi szkoły z klasami górniczymi. Przedstawiciele Grupy zapewniają, że z przeprowadzonych analiz poziomu odejść pracowników na emerytury, struktury wiekowej i stażu pracy pracowników...

 • KW woli wydawać przywróconą emerytom tonę węgla za 2014 r. w naturze

  Po wycofaniu się z decyzji o odebraniu tony węgla byłym pracownikom Kompanii Węglowej z deputatu za 2014 r. spółka przekazała w piątek m.in., że będzie preferowała realizację tego świadczenia w naturze. Chcący otrzymać ekwiwalent pieniężny dostaną go za rok.

 • Płać składki, pracuj dłużej - dostaniesz większe świadczenie. Inaczej będziesz mieć problem. Wiek emerytalny ma duże znaczenie dla wysokości świadczenia, tymczasem emerytury wypłacane z nowego systemu były w minionym roku prawie dwa razy mniejsze od tych liczonych według starych zasad.

 • Trzy sposoby na górników

  Jak ustalił DGP, rząd przygotował scenariusze zmian w emeryturach górniczych. W kopalniach trwa odliczanie do expose premiera, w którym zapewne zapowie cięcie przywilejów.