• Informacje na temat:

  emerytury górnicze 2015

Artykuły na temat: emerytury górnicze 2015
 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  .... W latach 2004-2014 tylko Kompania Węglowa, której następcą jest PGG, udzieliła gwarancji zatrudnienia dla prawie 8,5 tys. uczniów szkół zawodowych i techników. W 2015 r., w związku z trudną sytuacją spółki(...) organami prowadzącymi szkoły z klasami górniczymi. Przedstawiciele Grupy zapewniają, że z przeprowadzonych analiz poziomu odejść pracowników na emerytury, struktury wiekowej i stażu pracy pracowników...

 • Górnicy poszkodowani przez emerytury mieszane

  Sąd Najwyższy powinien wyeliminować rozbieżności w orzecznictwie sądów powszechnych dotyczące stosowania przeliczników dla osób pracujących pod ziemią, którym ZUS wyliczał emeryturę mieszaną.

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?

 • Polska Grupa Górnicza zajmie miejsce Kompanii Węglowej

  Ruszająca 1 maja Polska Grupa Górnicza będzie największym producentem węgla kamiennego w UE, z roczną produkcją rzędu 28 mln ton i zatrudnieniem 32,5 tys. osób. 34 ściany wydobywcze w 11 kopalniach dają 110 tys. ton węgla na dobę. Długość wyrobisk sięga 1,5 tys. km na obszarze 465 km kw.

 • Płać składki, pracuj dłużej - dostaniesz większe świadczenie. Inaczej będziesz mieć problem. Wiek emerytalny ma duże znaczenie dla wysokości świadczenia, tymczasem emerytury wypłacane z nowego systemu były w minionym roku prawie dwa razy mniejsze od tych liczonych według starych zasad. Kończący pracę w 2016 r. dostali z nowego systemu (zdefiniowana składka) przeciętnie 2055,99 zł emerytury. Ci

 • KW woli wydawać przywróconą emerytom tonę węgla za 2014 r. w naturze

  Po wycofaniu się z decyzji o odebraniu tony węgla byłym pracownikom Kompanii Węglowej z deputatu za 2014 r. spółka przekazała w piątek m.in., że będzie preferowała realizację tego świadczenia w naturze. Chcący otrzymać ekwiwalent pieniężny dostaną go za rok.

 • Trzy sposoby na górników

  Jak ustalił DGP, rząd przygotował scenariusze zmian w emeryturach górniczych. W kopalniach trwa odliczanie do expose premiera, w którym zapewne zapowie cięcie przywilejów.

 • Górniczy worek bez dna. Wsparcie daje niewiele

  10,42 mld zł na lata 2016-2020 dla sektora węgla kamiennego to nie jedyna pomoc dla branży. 3 mld zł w rok dostała Polska Grupa Górnicza.

 • Górnictwo: Koniec z deputatem węglowym!

  Ministerstwa energii oraz rodziny, pracy i polityki społecznej przygotują specustawę porządkującą kwestię wypłat deputatu węglowego w spółkach górniczych. Prawo do deputatu, finansowanego z budżetu państwa zgodnie ze znowelizowaną ustawą górniczą ma to być wyłącznie ekwiwalent pieniężny.

 • Powstanie PGG dobre dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego - Szydło

  Górnicze i energetyczne spółki, banki, instytucje finansowe i związkowcy porozumieli się ws. zasad utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, która przejmie kopalnie Kompanii Węglowej. Przedstawiciele rządu podkreślają, że ten krok uratuje miejsca pracy i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne.