• Informacje na temat:

  emerytury rocznik 1953

Artykuły na temat: emerytury rocznik 1953
 • ...« Okres ochronny obejmuje pracowników w wieku przedemerytalnym. Dotyczy tylko osób zatrudnionych na etacie. Tych, którzy mają umowę-zlecenie czy umowę o dzieło – nie. Aby zyskać ochronę, wystarczy np. 1/6 etatu, ale umowa powinna być podpisana na czas nieokreślony. « Ochrona przysługuje przez 4 lata. Wyjątek stanowią kobiety z roczników 1953-1956 oraz mężczyźni z roczników 1948

 • Rocznik 1953. Jest szansa na wyższe emerytury

  Trzy miesiące będą mieć wcześniejsze emerytki urodzone w 1953 r. na złożenie wniosku o przeliczenie zaniżonych świadczeń - przewiduje senacki projekt.

 • Pracownika, któremu brakuje kilku lat do emerytury, przepisy chronią przed zwolnieniem. Jednak warto wiedzieć, że nie zawsze i nie każdego.

 • Rocznik 1953 znów poszkodowany. Połowa kobiet z tego rocznika nie będzie mieć wyższej emerytury

  Połowa pań z rocznika 1953, którym ZUS zaniżył wysokość emerytury na podstawie niekonstytucyjnych przepisów, nie będzie mieć wyższych świadczeń. A to dlatego, że od doręczenia lub ogłoszenia decyzji upłynęło pięć lat.

 • Dla kogo dłuższa ochrona przedemerytalna?

  Pracownicy, którym do uzyskania wieku emerytalnego pozostało nie więcej niż 4 lata, korzystają ze szczególnej ochrony przed zwolnieniem z pracy. Kodeks pracy wprowadza zakaz wypowiadania takim pracownikom umów o pracę w okresie ochronnym. Jednak niedługo zasady korzystania z tej ochrony w odniesieniu do niektórych "roczników" pracowników ulegną zmianie.

 • Do ZUS wpłynęło ponad 23 tys. wniosków w sprawie przeliczenia emerytury dla kobiet z rocznika 1953

  Do oddziałów ZUS wpłynęło ponad 23 tys. wniosków o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury dla kobiet z rocznika 1953 - poinformował w poniedziałek rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

 • Panie urodzone między styczniem 1953 r. a wrześniem 1973 r. przejdą na emeryturę w wieku – odpowiednio od 60 lat i 1 miesiąca do 66 lat i 11 miesięcy. Panowie urodzeni między styczniem 1948 r. a wrześniem 1953 r. zyskają prawo do emerytury w wieku – od 65 lat i 1 miesiąca do 66 lat i 11 miesięcy. Natomiast panie urodzone od października 1973 r. i panowie urodzeni od...

 • Miliard złotych dla emerytek z rocznika 1953. ZUS ponownie przeliczy zaniżone emerytury

  ZUS będzie musiał przeliczyć 100 tys. bezprawnie obniżonych świadczeń pobieranych przez kobiety urodzone w 1953 r. - zdecydował wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o panie, które korzystały z wcześniejszych emerytur.

 • Popracujemy dłużej, dostaniemy więcej?

  .... W przypadku panów docelowy wiek ma zostać osiągnięty w 2020, a pań - w 2040 roku. Według informacji przedstawionych przez Kancelarię Rady Ministrów pierwszym rocznikiem mężczyzn pracujących do 67. roku życia będą panowie urodzeni po 1 października 1953 roku, a w przypadku kobiet panie urodzone po 1 października 1973 roku. "Efektem ubocznym" zapowiadanych zmian ma być wzrost wysokości świadczeń, który...

 • 23 kwietnia upływa termin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury dla kobiet z rocznika 1953 - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczy to kobiet, które od decyzji ZUS nie odwoływały się do sądu.