• Informacje na temat:

  emigracja polaków w 2015 r

Artykuły na temat: emigracja polaków w 2015 r
 • Zarobki w Europie a rozmiary emigracji Polaków

  Polacy często decydują się na wyjazd do innych krajów Europy. Swoboda przepływu ludzi powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą. Panuje powszechne przekonanie, że nasi rodacy swoją decyzję motywują chęcią osiągania wyższych zarobków. W niniejszym artykule zaprezentowane zostaną główne kierunki emigracji Polaków zestawione z możliwościami zarabiania.

 • Polacy nie będą masowo wracać do Polski po Brexicie. Wybiorą inny kierunek emigracji

  Po Brexicie do wyjazdu z Wielkiej Brytanii może zostać zmuszonych kilkaset tysięcy Polaków. Eksperci twierdzą, że nie oznacza to jednak, iż wrócą oni na polski rynek pracy. Część z nich wybierze zapewne inny kierunek emigracji. Tym, którzy wrócą do Polski, zdobyte za granicą doświadczenie może wcale nie ułatwiać, a wręcz utrudniać znalezienie zatrudnienia. Ponadto wracający z emigracji Polacy

 • Emigracja zarobkowa: 1,2 miliona Polaków rozważa wyjazd z kraju

  Jak wynika z raportu "Migracje zarobkowe Polaków 2015" firmy Work Service, ponad 1,2 miliona Polaków rozważa migrację zarobkową. Dwie trzecie tej grupy stanowią osoby poniżej 35. roku życia.

 • Raport FOR: Polacy w Wielkiej Brytanii

  Głównym powodem migracji z Polski do Wielkiej Brytanii jest dobrze funkcjonujący brytyjski rynek pracy i wyższe dochody. Bazując na oszacowaniach pracy Sprenger (2013) można obliczyć, że w ostatniej dekadzie różnice w poziomie dochodu były odpowiedzialne za 70 proc. migracji z Polski do Wielkiej Brytanii - przekonują eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Emigracja zarobkowa: Polacy osiedlający się w Berlinie nie mają zamiaru wracać do kraju

  ...tys. obywateli z polskim paszportem. Jak podał Minor, w badaniach przeprowadzonych pomiędzy kwietniem a czerwcem 2015 roku uczestniczyło 1570 osób, w tym 328 Polaków. Z Berlina Jacek Lepiarz(...) roku w celu podjęcia pracy. 47 proc. Polaków zadeklarowało, że przyjechali do stolicy Niemiec na stałe. Podobną opinię wyraziło tylko 30 proc. Bułgarów, 29 proc. Rumunów i 16,5 proc. Włochów...

 • Przesyłki bez granic - jak emigracja i zakupy online wpływają na rynek przesyłek kurierskich?

  Corocznie rośnie liczba przesyłek zagranicznych, ekspediowanych z Polski i dostarczanych do naszego kraju za pośrednictwem firm kurierskich. Jak wynika z danych firmy konsultingowej PricewaterhouseCoopers, od dwóch lat branża ta notuje roczny wzrost obrotów na poziomie 10 proc. W 2018 roku mogą one sięgnąć nawet 6,5 mld zł.

 • ​Już nie chcemy do Irlandii. Najpopularniejsze kierunki emigracji Polaków w 2015 r.

  Na koniec 2015 r. poza granicami Polski przebywało czasowo około 2,4 mln mieszkańców naszego kraju, tj. o 77 tys. (3,3 proc.) więcej niż w 2014 r. - poinformował GUS.

 • NBP: Polacy przesłali do Polski 4,3 mld złotych

  Jak podał NBP w opublikowanym w piątek raporcie, najwięcej środków z tytułu pracy Polaków za granicą napływa z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Znacząco rośnie liczba naszych emigrantów w Holandii.

 • ​Badania: 34 proc. Polaków jako miejsce emigracji wskazuje Niemcy

  ...34 proc. Polaków jako miejsce ewentualnej emigracji wskazuje Niemcy - wynika z raportu "Migracje zarobkowe Polaków", przygotowanego przez firmę Work Service. Dane niemieckiego urzędu statystycznego wskazują, że pracuje tam 354 tys. Polaków.

 • 400 tys. Polaków wróci do kraju? Zobacz, co dla polskich emigrantów oznaczałby Brexit

  Polski Instytut Stosunków Międzynarodowych szacuje, że Brexit dla 400 tys. emigrantów może oznaczać bilet powrotny do Polski. Inni specjaliści oceniają, że bliżej będzie im... do Norwegii.