• Informacje na temat:

  energa dywidenda kiedy

Artykuły na temat: energa dywidenda kiedy
 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Kiedy wydawało się, że inwestorzy na GPW będą we wtorek świadkami powtórki poniedziałkowego rozdania i mało ekscytującej sesji ze słabym finiszem, nieoczekiwanie ożywienie handlu nastąpiło za sprawą polityków.

 • Po bardzo dobrym piątku w USA, kiedy indeksy zanegowały czwartkowe spadki, wczoraj nie doszło do kontynuacji, co postawiło pod znakiem zapytania mikołajowy rajd. Azja również zaświeciła na czerwono i stało się jasne, że zaczynamy w Europie pod kreską.

 • Indeks WIG na warszawskiej giełdzie pobił rekord z 2007 roku

  We wtorek rano indeks WIG notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych pobił swój rekord z 9 lipca 2007 r., kiedy to osiągnął 67 772,91 pkt. Ok. godz. 9.30 indeks odnotował 67 933,05 pkt.

 • Po piątkowej sesji odwrotu, kiedy to nastroje na GPW uległy radykalnej poprawie i pozwoliły na solidne odbicie głównych indeksów, w poniedziałek dobry klimat w Warszawie miał szansę się utrzymać po udanej sesji za oceanem i w Azji.

 • Od kilku dni na giełdach światowych wyczuć można było atmosferę wyczekiwania na decyzje Fed- po środowym jego posiedzeniu. Brak podniesienia stóp procentowych już we wrześniu został uznany za pozytywny sygnał i wywołał już wczoraj wieczorem znaczne wzrosty akcji i surowców na rynkach światowych. Fala wzrostów poprzez Azję trafiła dziś do Europy gdzie od rana większość indeksów giełdowych świeci wyraźnym zielonym kolorem.

 • Spadki akcji firm energetycznych na GPW

  Spadki akcji spółek energetycznych, których wyceny znajdują się obecnie na historycznych minimach, mogą wynikać z niezrozumienia potencjalnych efektów działań Ministerstwa Energii - napisał wiceminister energii Tadeusz Skobel w odpowiedzi na interpelację poseł Bożeny Kamińskiej.

 • Co PiS zepsuło w giełdowych spółkach, hossa naprawiła

  Prawie wszystko, co Prawo i Sprawiedliwość zepsuło w giełdowych spółkach, nad którymi sprawuje kontrolę, naprawiła trwająca od ośmiu miesięcy hossa.

 • Audyt w Kompanii Węglowej wskazał obszary wymagające naprawy i obniżki kosztów

  Utrzymywanie ścian wydobywczych o niskiej wydajności, wysokie koszty usług firm zewnętrznych, brak elastyczności cenowej w sprzedaży węgla, przerost administracji, zawodna koordynacja w planowaniu produkcji - to niektóre wnioski z audytu w Kompanii Węglowej.

 • Miliardy i megawaty - jaki jest stan polskiej energetyki?

  Straty i odpisy, inwestycje i możliwe zaangażowanie sektora w restrukturyzację górnictwa, globalne i europejskie tendencje cenowe, niejasne założenia polityki właścicielskiej. Oblicze sektora energetycznego kształtuje zestaw trudno przewidywalnych czynników.