• Informacje na temat:

  energetyka w polsce

Artykuły na temat: energetyka w polsce
 • Ile zarabiają pracownicy branży energetyka i ciepłownictwo?

  ...14 sierpnia przypada Dzień Energetyka. Jak wynika z X Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak, energetyka i ciepłownictwo jest czwartą, najlepiej opłacaną branżą w Polsce. Mediana wynagrodzenia miesięcznego wyniosła w 2012 roku 4700 zł brutto.

 • PSEW: Koniec energetyki wiatrowej w Polsce

  Uczestnicy konferencji dotyczącej energetyki wiatrowej w Warszawie stwierdzili, że zapisy poselskiego projektu ustawy odległościowej oznaczają faktyczny koniec polskiej energetyki wiatrowej. Eksperci uważają, że proponowane normy odległości wiatraków od zabudowań nigdzie na świecie nie są tak drastyczne.

 • Rozwój morskiej energetyki wiatrowej może dać ok. 9 tys. miejsc pracy

  Ok. 9 tysięcy miejsc pracy może powstać do 2025 roku w Polsce dzięki rozwojowi morskiej energetyki wiatrowej. Zakłada się, że do 2030 r. mogą być zbudowane farmy wiatrowe o mocy 6 GW, co oznacza zainwestowanie ok. 20 mld euro.

 • Polska energetyka na trudnym zakręcie

  Mocy energetycznych w Polsce może zabraknąć za 3-4 lata. Dostosowanie energetyki do wymogów UE kosztowałoby 10 mld zł. W co warto inwestować? W grudniu Komisja Europejska przedstawi swój nowy program rozwoju energergetycznego, można przewidzieć, jakie będą oczekiwania.

 • Polska jednym z liderów branży call contact center

  Rynek usług call i contact center w Polsce rośnie w tempie 30 proc. Działające na nim firmy świadczą coraz bardziej wyspecjalizowane usługi dla większości sektorów. To już nie są zwykłe infolinie czy akwizycja przez telefon. Coraz większy nacisk kładziony jest na wielokanałowość. Dzięki temu branża zyskuje na atrakcyjności jako pracodawca.

 • Polska energetyka pod ścianą

  Ministerstwo Gospodarki do końca roku chce zakończyć prace nad "Polityką energetyczną Polski do roku 2050". Zakłada ona m.in. rozwój energetyki jądrowej oraz pozyskiwanie prądu z gazu łupkowego. Podstawowym polskim surowcem energetyczny do 2050 roku ma jednak pozostać węgiel.

 • Polska na 3.miejscu krajów w Europie

  Pracodawcy w Polsce są konsekwentnie optymistyczni co do chęci powiększania swoich zespołów. Jak pokazują wyniki Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia, pozytywne prognozy na IV kwartał odnotowano we wszystkich regionach oraz w 9 z 10 badanych sektorach kraju. Pośród branż, w których należy spodziewać się najkorzystniejszej sytuacji triumfuje Produkcja przemysłowa, która odnotowała też...

 • W naszym kraju buduje się najwięcej w Europie mocy węglowych. To dlatego, że o realizowanych inwestycjach decyduje polityka, a nie ekonomia - informuje "Rzeczpospolita".

 • Zarobki w Polsce: IT najwyżej opłacaną branżą

  ...zatrudniony w przemyśle ciężkim zarabiał powyżej 4675 zł. W pozostałych województwach najwyżej opłacanymi branżami była bankowość oraz energetyka i ciepłownictwo. Ile powinieneś zarabiać? Weź udział(...) się bankowość oraz energetyka i ciepłownictwo. W firmach z kapitałem zagranicznym kolejność była nieco inna: IT nadal na pierwszym miejscu, dalej telekomunikacja oraz służba zdrowia. Patrząc na...

 • Polski szturm energetyków na Brukselę

  Przedstawiciele trzech największych polskich koncernów energetycznych lobbowali w Brukseli za korzystnymi dla Polski zapisami w negocjowanych obecnie unijnych przepisach dotyczących węgla. Według ekspertów, plany Komisji doprowadzą do wyeliminowania elektrowni węglowych, które w Polsce stanowią prawie 90 procent mocy.