• Informacje na temat:

  energetyka wrocław

Artykuły na temat: energetyka wrocław
 • Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie

  ...3M Wrocław, czyli europejskie serce działalności amerykańskiej spółki 3M, zatrudniającej w Polsce ponad 3000 osób, zapowiada konsekwentny wzrost inwestycji i zwiększenie zatrudnienia w obszarze manufacturingu.

 • UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie EDF Polska

  UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę. Dzięki temu koncentracja nie spowoduje zagrożenia dla konkurencji - podał w czwartek UOKiK. Umowa o wartości ok. 4,5 mld zł będzie jedną z największych transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i Europie w ostatnich latach.

 • Wynagrodzenia w Poznaniu i województwie wielkopolskim

  W rankingu wynagrodzeń miast wojewódzkich Poznań uplasował się na 4. pozycji, za Warszawą, Gdańskiem i Wrocławiem. Mediana wynagrodzeń całkowitych w tym mieście wyniosła w 2012 roku 4300 zł(...) pracownicy branży IT. Mediana zarobków w tej branży wynosiła 5100 zł. Na trzecim miejscu, wśród najlepiej opłacanych branż w Poznaniu, znalazły się ex aequo : energetyka i ciepłownictwo, przemysł...

 • Piotr Naimski szefem energetyki

  Piotr Naimski jest niemal pewniakiem do objęcia stanowiska ministra energetyki w rządzie Beaty Szydło. Jego zastępcami mają być Grzegorz Tobiszowski i Dawid Jackiewicz - napisał wczorajszy "Nasz Dziennik".

 • 150-350 euro za godzinę, i to w Polsce

  ...sektorach. Są to np. nieruchomości i energetyka. Niespotykane są natomiast przypadki takich przejść w dziedzinie prawa pracy. Zdaniem doradców personalnych najbardziej dynamiczną dziedziną pod względem(...) 20 zł - Zamość, 100 zł - Gdańsk, Kraków Porada dla przedsiębiorcy 50 zł - Białystok, Łódź, Poznań, Radom, Wrocław, 150 zł - Kielce, Bydgoszcz, Gdynia Rozwód 500 zł - Kielce, Zamość, 2000 zł...

 • PGE z warunkową umową na kupno polskich aktywów EdF

  Na ponad 4,5 mld zł opiewa warunkowa umowa zakupu aktywów francuskiego EdF w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna po zakończeniu transakcji stanie się największym dostawcą ciepła w polskich aglomeracjach - poinformowała w piątek spółka.

 • Nowy rok akademicki - czas do pracy?

  ...odpowiada liczbie ludności miasta wielkości Wrocławia. Jednak obecny rok akademicki będzie mocno różnił się od wcześniejszych - od października będzie obowiązywać nowelizacja ustawy o szkolnictwie(...) perspektywicznych sektorów znalazły się jeszcze energetyka i medycyna. - Niestety posiadanie wyższego wykształcenia przestało już chronić w Polsce przed bezrobociem. Rzeczywistym powodem...

 • Australijski fundusz przejmuje aktywa EDF w Polsce!

  IFM Investors, który został wybrany przez grupę EDF do wyłącznych negocjacji w sprawie sprzedaży aktywów kogeneracyjnych w Polsce, ma długoterminowe podejście do inwestycji - poinformował PAP. Frederic Michel-Verdier, dyrektor generalny IFM Investors na Europę. Spółka przewiduje inwestycje w rozwój i modernizację tych aktywów.

 • Energetyka i przemysł najbardziej trują

  Greenpeace protestował w Warszawie przeciw biernej - zdaniem ekologów - polityce rządu ws. ochrony powietrza w Polsce. Resort środowiska nie zgadza się z tą opinią twierdząc, że ma program, który pomoże m.in. samorządom w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

 • Gigantyczny generator trafił na budowę elektrowni Opole

  Największy w Polsce generator, po pokonaniu w ciągu trzech dni trasy z Wrocławia do Opola, trafił na budowę nowych bloków w opolskiej elektrowni - poinformowała we wtorek PGE.