• Informacje na temat:

  energia słoneczna wykorzystanie

Artykuły na temat: energia słoneczna wykorzystanie
 • Gdzie są oferty pracy: Czyste technologie

  Wydajność energii, czysta energia, oczyszczanie planety: to wszystko obszary dziedziny znanej jako "czysta technologia", gdzie tworzy się wiele nowych miejsc pracy w czasach, kiedy generalnie perspektywy na zatrudnienie wyglądają ponuro.

 • Zalety i wady wykorzystania energii słonecznej w Polsce

  W ostatnich latach wykorzystanie naturalnych źródeł energii w celu uzyskania prądu i ogrzewania cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce.

 • Polowanie na inżyniera

  Inżynierowie i operatorzy produkcji znaleźli się w pierwszej trójce zawodów najbardziej dotkniętych niedoborem talentów. Trudniej jest zrekrutować tylko wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Czy to oznacza, że absolwenci politechnik mogą dyktować warunki pracodawcom?

 • Widząc na dachach zamontowane kolektory słoneczne, zapewne niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie na temat ich opłacalności. Istnieje wiele teorii na ich temat, wśród których powielane są nieprawdziwe informacje. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej w dziedzinie kolektorów słonecznych. Szczególnie tego, czy rzeczywiście są one takie opłacalne, czy niestety służą jedynie do zbicia wielkiego zysku przez ich producentów.

 • .... Zrezygnowała z drogich ubrań i biżuterii. Mieszka na skromnej farmie w Kalifornii, która jest samowystarczalna, bo energia, którą zużywa, pochodzi z zainstalowanych paneli słonecznych. Hannah jeździ...

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • Roboty dają ludziom pracę!

  ...ekspansja istniejących gospodarek i sektorów przemysłowych, szczególnie przemysłu samochodowego. Nowe miejsca pracy pojawią się także z uwagi na większe wykorzystanie robotyki w małych i średnich...

 • Czy instalacja solarna się opłaca? Przeliczamy koszty i zyski

  Opłacalność inwestycji w kolektory słoneczne coraz częściej stanowi przedmiot zainteresowania inwestorów. Bez wątpienia odnawialne źródła energii są ciekawą alternatywą dla paliw kopalnych. Ale czy naprawdę opłaca się montować solary? Po jakim czasie inwestycja może się zwrócić? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań.

 • Potwory i spółka czyli trudni szefowie

  Są firmy, w których o autentycznych psychopatach na najwyższych stołkach krążą wręcz legendy. Częściej jednak zgrzyty w komunikacji wynikają z prostych błędów obu stron. Jak ułożyć relacje z przełożonym, którego czasami chciałoby się udusić?

 • Chiny liderem inwestycji w odnawialne źródła energii na świecie

  Przemyślane i racjonalne gospodarowanie zasobami, które ofiarowuje ziemia, wymaga poszanowania dla natury. Od wielu lat na rynkach można zaobserwować tendencję wzrostową inwestowania w odnawialne źródła energii. Na obecną chwilę niekwestionowanym liderem na rynku, który stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii, są zdecydowanie Chiny.