• Informacje na temat:

  energia wiatrowa

Artykuły na temat: energia wiatrowa
 • Co ma etat do wiatraka?

  Na rynku pracy przybywa ofert pracy związanych z energetyką wiatrową.

 • Czy energia wiatrowa wróci do łask?

  Polska zobowiązała się, że do 2020 r. 15 proc. energii w krajowym mixie energetycznym będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Termin niebezpiecznie się zbliża a polski sektor Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od dwóch lat znajduje się w kryzysie. Ostatnie wydarzenia wzbudzają optymizm, ale stracony czas trudno będzie nadrobić.

 • 6750 osób na bruk, bo prąd był... zbyt tani

  ...mieszkańcom Warszawy. RWE wybudowało także na obrzeżu Suwalskiego Parku Krajobrazowego zakład produkcji energii elektrycznej (farma wiatrowa) o nazwie Park Wiatrowy Suwałki. (wiki) Krzysztof Mrówka...

 • W Norwegii powstanie największa w Europie farma wiatrowa

  Największa farma wiatrowa w Europie powstanie w Norwegii. To drugie podejście do jej budowy - wcześniej firmy nie spieszyły się z uwagi na niskie koszty ropy i gazu. Władze Norwegii są jednak stanowcze - największy projekt przemysłu ostatnich dziesięcioleci ma ruszyć i dywersyfikować produkcję prądu.

 • Szczecin: Nowe miejsca pracy przy produkcji wiatraków

  150 miejsc pracy w otwartej w czwartek w Szczecinie stacji produkcyjno-testowej stworzy, wraz z firmą Siemens, spółka kk-electronic. W stacji będą powstawać systemy sterowania do elektrowni wiatrowych. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

 • Czy to się opłaca? Własna elektrownia wiatrowa

  Domowe elektrownie wiatrowe są jeszcze w Polsce nowością. Jednak coraz więcej osób interesuje się odnawialnymi źródłami energii i szuka najlepszego sposobu na ulokowanie swoich oszczędności. Dlatego warto dowiedzieć się, jak działają turbiny, jaka powinna być ich moc, jaki jest koszt całej instalacji, a także czy taka inwestycja może być dla nas opłacalna?

 • 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

  320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. Łącznie podlaskie firmy zainwestują 104 mln zł, z czego dotacje wynoszą 42 mln zł.

 • Enea, Orlen i PGE biorą się za morską energetykę wiatrową

  Bez szumnych deklaracji i trochę po cichu rząd postanowił bardzo mocno zaangażować się w rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Świadczą o tym ostatnie deklaracje przedstawicieli Enei i Orlenu. Od dawna o morskiej energetyce wiatrowej mówi PGE.

 • Roboty dają ludziom pracę!

  Najnowszy raport Ekspertów Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) informuje, że roboty przemysłowe stworzyły blisko 10 milionów miejsc pracy, a w ciągu najbliższych siedmiu lat dzięki robotom powstanie od 2 do 3,5 miliona nowych miejsc pracy na świecie. Największe perspektywy otworzą się m.in. przed pracownikami zakładów produkcyjnych, w szczególności przemysłu spożywczego, elektronicznego i fotoogniw. Zatrudnienie będzie rosło w tych sektorach na zasadzie bezpośrednich związków z robotyką...

 • Resort energii modyfikuje projekt ustawy o OZE

  Resort energii modyfikuje projekt ustawy o OZE i, przychylając się do postulatów branży, planuje wykreślić z niego zapisy dotyczące innego sposobu obliczania opłaty zastępczej - poinformowało w komunikacie prasowym Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej po konferencji uzgodnieniowej w ramach konsultacji projektu.