• Informacje na temat:

  etf wig20

Artykuły na temat: etf wig20
 • Na giełdzie debiut pierwszego polskiego ETF-a

  Na Głównym Rynku GPW zadebiutował dziś Beta ETF - pierwszy w historii warszawskiego parkietu całkowicie polski fundusz inwestycyjny typu ETF (Beta ETF WIG20TR) stworzony według polskiego prawa oraz utworzony i zarządzany przez polskich ekspertów. Emisję przeprowadził AgioFunds TFI, a oferującym i animatorem jest Dom Maklerski BOŚ. W rozwoju rynku ETF w Polsce, w roli koordynatora, bierze udział

 • Inwestycyjna sztafeta. USA przekazują pałeczkę Europie

  Jeśli prześledzimy globalne przepływy kapitału pomiędzy funduszami ETF zauważymy, że od kilku tygodni trwa wyhamowanie napływów na amerykański rynek akcji. W ostatnich dniach mieliśmy nawet do czynienia z odpływem kapitału z USA, uważa Robert Ślepaczuk, szef inwestycji ilościowych Union Investment TFI

 • We wrześniu na warszawskiej giełdzie zadebiutują kolejne fundusze inwestycyjne

  We wrześniu na warszawskim parkiecie wystartują kolejne ETF-y, czyli relatywnie proste i tanie fundusze inwestycyjne, które są wartym rozważenia sposobem lokowania kapitału na przyszłą emeryturę - ocenia dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak podkreśla, zdywersyfikowany portfel może w długiej perspektywie przynieść znacznie większe zyski niż lokaty bankowe czy

 • Dzisiejsza sesja przyniosła wyjątkowo niskie obroty na poziomie 436 mln zł, mierzone dla szerokiego rynku. Wig stracił na pierwszej sesji nowego tygodnia 0,2%, przy -0,3% zmianie średniej giełdowej Wig20.

 • Brexit: Rynki finansowe stają na głowie

  Warszawska giełda zareagowała na Brexit gwałtownymi spadkami. WIG20 otworzył się 5 minut po czasie i tracił aż 9,5 procent. Również pozostałe europejskie giełdy reagowały bardzo nerwowo. Polski rynek zareagował na Brexit "relatywnie łagodnie"; po kilku dniach, po tygodniu będzie spokojniej - ocenił dla PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Dzień po posiedzeniu Fed dolar amerykański ciągle zyskiwał na sile. Mocno wczoraj traciły NZD i AUD. Giełda w Polsce znowu rosła w siłę, a w USA zakończono dzień na minusie.

 • Na rynku akcji trwa obecnie gra przed kluczowym dniem tego tygodnia. Środa to jeden z najważniejszych dni miesiąca, kwartału, a może urosnąć nawet do wydarzenia roku, choć wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej trudno będzie przebić. Chodzi oczywiście o posiedzenia dwóch jednych z ważniejszych banków centralnych na świecie, czyli BoJ oraz Fed.

 • Ciężko dzisiaj znaleźć rynek, który zaliczył jakąś wpadkę. W zasadzie na palcach jednej ręki można wskazać na spadki w Norwegii, w Nowej Zelandii czy na kilku bardzo egzotycznych rynkach w Azji. Na całym świecie trwają silne wzrosty, które nasilają się na głównych indeksach takich jak Hang Seng, DAX czy Nasdaq. Czy rynek powinien szykować się na nową falę wzrostów?

 • Gospodarka napędzi wyniki polskich spółek na GPW

  Koniunktura gospodarcza w Polsce i strefie euro się poprawia. Rośnie produkcja i konsumpcja. Zdaniem analityków Union Investment , wyższa sprzedaż pomoże najlepszym polskim spółkom wypracowywać lepsze wyniki finansowe i niwelować wzrost kosztów pracy, cen surowców oraz umocnienie się złotego.

 • Tematem dnia na rynkach akcji jest niewątpliwie skokowy wzrost wycen na japońskich parkietach. Nie często zdarza się, aby indeks rozwiniętej giełdy rósł w ciągu jednego dnia o blisko 8 proc., a tak dziś było w przypadku Nikkei225. Pomogło to nastrojom na innych rynkach, choć popołudniem sentyment nieco słabnie.