• Informacje na temat:

  eur

Artykuły na temat: eur
 • Płaca minimalna w Polsce na tle pozostałych krajów UE

  Europejski Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące wysokości płac minimalnych w 20 krajach Unii Europejskiej. Krajem, który ma największą płacę minimalną jest Luksemburg (1610 EUR), a najmniejszą - Bułgaria (112 EUR). Bułgarzy otrzymują minimalne wynagrodzenie, które jest aż czternastokrotnie mniejsze niż w przypadku Luksemburczyków!

 • Amerykańskie parkiety kontynuowały wczoraj swoje wzrosty, niesione wynikami spółek giełdowych. Na rynku walutowym panował względny spokój - podobnie jak w przypadku ropy.

 • Przeciętne zarobki w Polsce - jak wypadamy na tle Unii Europejskiej?

  Jak wynika z raportu CBOS opublikowanego w 2014 roku, tylko niespełna połowa pracujących Polaków uważa, że ich praca przynosi dobre zarobki. Nie jest to zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że wynagrodzenia w Polsce należą do najniższych w Europie.

 • Polska waluta pozostanie we wtorek pod głównym wpływem rynków globalnych, podążając ścieżką wyznaczoną przede wszystkim przez wahania EUR/USD i EUR/CHF.

 • Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią

  W ostatnich latach poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie – tym samym odrabia duży dystans względem bogatszych krajów Unii Europejskiej. Aby polskie zarobki zrównały się ze średnią UE potrzeba jednak nadal aż 59 lat - wynika z raportu analityków firmy doradczej Grant Thornton.

 • Kurs EUR/USD zareagował wczoraj przeceną na słowa Mario Draghiego. Dzisiejsza publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy może oznaczać kontynuację tego procesu.

 • Wzrost wynagrodzeń w grudniu rozczarował

  ..., a poziom życia Polaków będzie wzrastać. Najważniejszy będzie oczywiście rozwój realnej gospodarki, która w tym roku powinna rozwijać się dobrze. Z ważnych wydarzeń europejskich, warto podkreślić posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Bank poinformował, że na razie nie planuje reagować na negocjacje o warunkach wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz wypowiedzi Donalda...

 • W zasadzie nie było dziś powodów, by doprowadzać do jakiegoś szczególnego przełomu na EUR/USD. Tak naprawdę już od końcówki stycznia mamy konsolidację, która zresztą w ostatnich dniach mocno się zawęziła - mniej więcej do obszaru 1,13 - 1,1440. W szerszym ujęciu zakres najprawdopodobniejszych wahań na ten tydzień to 1,1230 - 1,1530.

 • ..., w jakiej ma on być zrealizowany. Pieniądze możesz wysłać w złotówkach (PLN), euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD), funtach brytyjskich (GBP) czy frankach szwajcarskich (CHF). Nawet gdy wysyłasz złotówki(...) z trzech opcji: tylko nadawca, tylko odbiorca, czy koszty zostają podzielone. 8. Wybierając rodzaj przelewu, musisz zdecydować, czy ma to być przelew SEPA (służy do przelewów w ramach Unii Europejskiej...

 • Miniony tydzień niewiele zmienił w technicznym obrazie rynku. Brakowało wyraźnych impulsów, choć kontynuacja wzrostów na EUR/USD powinna sprzyjać wszystkim rynkom wschodzącym.