• Informacje na temat:

  eur pln prognoza

Artykuły na temat: eur pln prognoza
 • Wzrost wynagrodzeń w grudniu rozczarował

  Ubiegły tydzień był stosunkowo bogaty w opublikowane dane. Szczególne zainteresowanie w Polsce wywołał wzrost wynagrodzeń o 2,7 proc. Wynagrodzenia były co prawda wyższe, ale w porównaniu z prognozami i oczekiwaniami rynku na poziomie 3,95 proc., takie dane były rozczarowaniem.

 • Indeks PMI dla przemysłu Eurolandu wpisał się w prognozę 52 pkt, w usługach było 54 pkt (przewidywano 54,2 pkt). W Niemczech uzyskane wyniki to odp. 52,5 pkt (prognoza 52,8 pkt) i 54,3 pkt (prognoza 54,6 pkt).

 • Czwartkowa sesja europejska była już drugą, podczas której euro solidnie traciło na wartości.

 • Wiadomość o zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w istotny sposób wpłynęła na sytuację panującą na rynku walutowym, przyczyniając się do lekkiego osłabienia polskiej waluty. W efekcie, od poniedziałku kurs EUR/PLN wzrósł o 0.7%, sięgając poziomu 4.1287.

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  .... PKB)* 53,2 56,0 57,3 59,2 Referencyjna stopa proc.** 3,5 3,5 3,75 4,5 EUR/PLN** 3,85 3,90 3,75 3,70 * wg metodologii ESA95 ** na koniec okresu(...). proc. - Zasoby siły roboczej w Europie kurczą się, państwa będą o nią konkurować, choćby po to, żeby móc utrzymać obecny model zabezpieczenia społecznego. Niemcy otworzą swój rynek pracy od maja 2011

 • HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski

  Bank HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski - z 3,7 proc. do 3,4 proc. na ten rok oraz z 3,8 proc. do 3,4 proc. na przyszły.

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  ...walutę. Oczekujemy utrzymywania kursu EUR/PLN w pobliżu obecnych poziomów" - napisano w raporcie. "Dość duża odporność złotego na wszelkie czynniki teoretycznie sprzyjające umocnieniu (zaskakująco(...). "Stabilizacja kursu EUR/PLN oraz ogłoszenie przez bank centralny przerwy w podwyżkach stóp procentowych sprzyja obniżeniu rentowności obligacji. W ostatnim tygodniu na całej krzywej oprocentowanie znacząco...

 • Prognoza dla złotego wysoce niepewna

  Przyjęta 15 stycznia nowa ustawa o opodatkowaniu aktywów bankowych oraz obniżenie ratingu Polski przez agencję S&P spowodowało, że złoty polski gwałtownie stracił na wartości i osiągnął najniższy poziom względem euro od ponad czterech lat.

 • Prognozy dla Polski na lata 2015-2016

  Biorąc pod uwagę napływające w ostatnim czasie dane dotyczące realnej sfery gospodarki, jak i tendencje sygnalizowane w badaniach koniunktury, analitycy Credit Agricole Bank Polska S.A. zrewidowali prognozę tempa wzrostu PKB Polski na lata 2015-2016. Oczekujemy, że w 2015 r. średniorocznie wyniesie ono 3,8 proc.r/r (3,6 proc.przed rewizją), w 2016 r. będzie równe 2,9 proc.(poprzednio 3,4%).

 • Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większej zmiany na wycenie złotego, choć w dalszym ciągu widoczna jest lekka presja podażowa.