• Informacje na temat:

  euro czy spadnie

Artykuły na temat: euro czy spadnie
 • Ekonomista NBP: Bezrobocie wyraźnie spadnie dopiero w 2015 roku

  ...- W ostatnich latach część przedsiębiorców 'chomikowała' pracę. To znaczy decydowała, żeby nie zwalniać pracowników w kryzysie, więc w czasie ożywienia nie musieć szukać nowych. Teraz spodziewamy się więc symetrii. To znaczy, że jak gospodarka będzie wchodziła w fazę ożywienia, to po pierwsze zatrudnienie nie będzie rosło szybko, a po drugie wzrost płac nie będzie wysoki – twierdzi w rozmowie...

 • Czy kurs franka spadnie poniżej 3,80?

  Od czasu "czarnego czwartku", kiedy w efekcie decyzji SNB kurs franka skoczył z 3,50 do przejściowo nawet 5 złotych, cena szwajcarskiej waluty oscylowała pomiędzy 3,80 a 4,25 złotego. Po wyborach we Francji zbliżamy się do tej dolnej granicy, ale czy są szanse na jej przekroczenie?

 • Hiszpania: W gajach oliwnych 47 euro dziennie

  W Andaluzji rozpoczynają się zbiory oliwek. Szykuje się walka o każde miejsce na polu. Na Półwyspie Iberyjskim bezrobocie przekroczyło już 25 proc., a hiszpańscy plantatorzy zapowiadają aż o 40 proc. mniejsze zbiory. Stawka za siedem godzin pracy przy oliwkach to ok. 47 euro. Warto je znać, aby nie dać się naciągnąć oszustom.

 • Stabilniejsza sytuacja polityczna i gospodarcza w strefie euro wpływa na spadek kursu franka do najniższego poziomu od dwóch lat. Czy można liczyć na prawdziwy przełom, trwałe osłabienie szwajcarskiej waluty i wycenę poniżej granicy 3,5 zł? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Stawka 5-6 euro na godzinę to żenada

  .... Ponadto, dobry informatyk czy lekarz jest w stanie zarobić nad Wisłą tyle samo lub nawet więcej (dotyczy zwłaszcza lekarzy) niż nad Renem. Lekarz okulista zarabia w Berlinie około 4 tys. euro, zaś(...) zarobki (około 9 euro/h), lepsze warunki, mniej godzin, pełne ubezpieczenie, prawo do urlopów, czyli to wszystko o czym w tej chwili polskie opiekunki mogą tylko pomarzyć. W budownictwie zastój Niemcy...

 • Frank najtańszy od trzech lat. Czy jeszcze spadnie?

  Pierwsze dni stycznia przynoszą pogłębienie spadków franka. Szwajcarska waluta jest o 1 proc. poniżej wartości z końca grudnia i prawie 15 proc. w porównaniu do początku zeszłego roku. Co wpłynęło na znaczne zmiany i czy frankowicze mogą liczyć na kolejne spadki? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  W najbliższych miesiącach wyjazdy zarobkowe na Wyspy stracą na popularności wśród Polaków. Skalę tego zjawiska trudno jeszcze przewidzieć, ale część naszych rodaków zamiast szukać zatrudnienia w ojczyźnie Szekspira, zacznie rozglądać się za wolnymi stanowiskami w innej części kontynentu.

 • Czy warto teraz przewalutować kredyt w euro?

  Spadek kursu euro do okolic 4 zł to bardzo dobra informacja dla osób spłacających kredyty hipoteczne w tej walucie. Z wyliczeń Expandera wynika, że ci, którzy zaciągnęli zobowiązanie w IV kwartale(...) proc. Niekorzystna zmiana wynika z tego, że oprocentowanie kredytów w złotych jest znacznie wyższe niż w euro.

 • ...- Latem bezrobocie spadnie, jednak wątpliwe, by stopa bezrobocia obniżyła się poniżej 10 proc. - oceniła w rozmowie z PAP wiceminister pracy Czesława Ostrowska. Jej zdaniem na koniec roku stopa bezrobocia oscylować będzie na poziomie 11-11,5 proc.

 • Wiceszef MF: W 2018 r. zadłużenie względem PKB spadnie

  Inwestorzy zagraniczni bardzo dobrze oceniają zdolność kredytową Polski, widzą, że rząd robi rzeczy racjonalne - powiedział w wywiadzie dla PAP wiceminister finansów Piotr Nowak. Według strategii zarządzania długiem sektora finansów publicznych już w 2018 r. zadłużenie względem PKB spadnie.