• Informacje na temat:

  euro giełda

Artykuły na temat: euro giełda
 • Hiszpania ma najwyższe bezrobocie spośród wszystkich 17 krajów strefy euro. Wynosi ono teraz 22,8 proc., w poprzednim kwartale wynosiło 21,5 proc., na końcu drugiego kwartału - 20,9 proc. Kryzys obszedł się z tym słonecznym krajem bardzo ostro - budownictwo tradycyjnie zatrudniające najwięcej ludzi przeżywa ostre załamanie. To efekt dwuletniej recesji w tamtejszej gospodarce. Taki stan kraju...

 • Chińczycy zainwestują we właściciela Banku Millennium 706 mln euro

  Chiński koncern Fosun zainwestuje w Banco Comercial Portugues (BCP), właściciela Banku Millennium, w ramach dwóch kapitalizacji łącznie 706 mln euro. Dzięki temu azjatycki inwestor stanie się posiadaczem 30 proc. udziałów portugalskiego banku.

 • Na saksy pod Akropol

  Choć sezon turystyczny w Grecji dobiegł już końca wciąż nie brakuje tam pracy dla Polaków. Najwięcej ofert zatrudnienia czeka na nasze opiekunki, gosposie i sprzątaczki. Pracując w greckim domu można zarobić około 700 euro.

 • Dylematy giełdy

  Spółka GPW osiąga całkiem niezłe wyniki finansowe. Ale czy dzięki temu lepiej wspiera rozwój gospodarczy Polski? W czerwcu ma zostać ogłoszona zaktualizowana strategia dla GPW.

 • Jak Boże Narodzenie i Trzech Króli wpłyną na polską gospodarkę?

  ...tygodni dla polskiej gospodarki? Na giełdach indeksy utrzymują się w stagnacji. Rządom krajów euro i Europejskiemu Bankowi Centralnemu nie udało się wywołać entuzjazmu inwestorów. Chociaż EBC(...) zadłużonych państw, nazywaną "bazooką" albo bardziej dosłownie "dodrukiem pieniędzy". Na razie nowy szef EBC Mario Draghi unika takich działań. Podobnie jak największe rynki zachowuje się polska giełda...

 • Odbiciem na rynku euro rozpoczynamy nowy, krótszy tydzień. Pomogły w tym kwestie makroekonomiczne. Spadały ceny paliw, a na rynku rosyjskim panowała odwilż - rosła giełda jak też wartość rubla.

 • ...produkcja była zależna od wielkich korporacji i międzynarodowych giełd" - ocenia raport. Dla porównania podano przykład Włoch, które są europejskim potentatem w produkcji gotowej odzieży futrzanej(...) o wartości ponad 353 mln euro rocznie. "Stanowi to zupełne odwrócenie struktury, jaka istnieje w Polsce, gdzie podaje się, że istnieją 1144 fermy (w tej liczbie ujęta jest też przyzagrodowa hodowla...

 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • ​Veolia zatrudni w Łodzi ok. 80 specjalistów w Centrum Kompetencji SAP

  ...odpadami i usługi energetyczne. Obecnie firma zatrudnia ponad 330 tys. pracowników w 68 krajach. Grupa jest notowana na giełdach w Paryżu i Nowym Jorku, a w 2012 r. jej przychody wyniosły 29,4 mld euro. 

 • Napięcie na giełdach bo Grecja wybiera prezydenta

  Grecja wybiera prezydenta. O tym czy zostanie nim 73 letni Stawros Dimas zdecydują nie wyborcy, lecz tamtejszy parlament.