• Informacje na temat:

  euro giełda

Artykuły na temat: euro giełda
 • Hiszpania ma najwyższe bezrobocie spośród wszystkich 17 krajów strefy euro. Wynosi ono teraz 22,8 proc., w poprzednim kwartale wynosiło 21,5 proc., na końcu drugiego kwartału - 20,9 proc. Kryzys obszedł się z tym słonecznym krajem bardzo ostro - budownictwo tradycyjnie zatrudniające najwięcej ludzi przeżywa ostre załamanie. To efekt dwuletniej recesji w tamtejszej gospodarce. Taki stan kraju...

 • Chińczycy zainwestują we właściciela Banku Millennium 706 mln euro

  Chiński koncern Fosun zainwestuje w Banco Comercial Portugues (BCP), właściciela Banku Millennium, w ramach dwóch kapitalizacji łącznie 706 mln euro. Dzięki temu azjatycki inwestor stanie się posiadaczem 30 proc. udziałów portugalskiego banku.

 • Na saksy pod Akropol

  Choć sezon turystyczny w Grecji dobiegł już końca wciąż nie brakuje tam pracy dla Polaków. Najwięcej ofert zatrudnienia czeka na nasze opiekunki, gosposie i sprzątaczki. Pracując w greckim domu można zarobić około 700 euro.

 • Odbiciem na rynku euro rozpoczynamy nowy, krótszy tydzień. Pomogły w tym kwestie makroekonomiczne. Spadały ceny paliw, a na rynku rosyjskim panowała odwilż - rosła giełda jak też wartość rubla.

 • Jak Boże Narodzenie i Trzech Króli wpłyną na polską gospodarkę?

  ...tygodni dla polskiej gospodarki? Na giełdach indeksy utrzymują się w stagnacji. Rządom krajów euro i Europejskiemu Bankowi Centralnemu nie udało się wywołać entuzjazmu inwestorów. Chociaż EBC(...) zadłużonych państw, nazywaną "bazooką" albo bardziej dosłownie "dodrukiem pieniędzy". Na razie nowy szef EBC Mario Draghi unika takich działań. Podobnie jak największe rynki zachowuje się polska giełda...

 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • ...produkcja była zależna od wielkich korporacji i międzynarodowych giełd" - ocenia raport. Dla porównania podano przykład Włoch, które są europejskim potentatem w produkcji gotowej odzieży futrzanej(...) o wartości ponad 353 mln euro rocznie. "Stanowi to zupełne odwrócenie struktury, jaka istnieje w Polsce, gdzie podaje się, że istnieją 1144 fermy (w tej liczbie ujęta jest też przyzagrodowa hodowla...

 • Napięcie na giełdach bo Grecja wybiera prezydenta

  Grecja wybiera prezydenta. O tym czy zostanie nim 73 letni Stawros Dimas zdecydują nie wyborcy, lecz tamtejszy parlament.

 • ​Veolia zatrudni w Łodzi ok. 80 specjalistów w Centrum Kompetencji SAP

  ...odpadami i usługi energetyczne. Obecnie firma zatrudnia ponad 330 tys. pracowników w 68 krajach. Grupa jest notowana na giełdach w Paryżu i Nowym Jorku, a w 2012 r. jej przychody wyniosły 29,4 mld euro. 

 • Prezes GPW przekona nas do giełdy!

  Małgorzata Zaleska, nowa prezes Giełdy Papierów Wartościowych zapowiedziała prace nad zwiększeniem roli długoterminowych inwestycji w papiery wartościowe. Zdaniem analityków na polskim parkiecie przełom może nastąpić, jeżeli jej szefostwo zacznie energicznie poprawiać panującą wokół niej nie najlepszą atmosferę. Trzeba przekonać ludzi, że warto lokować oszczędności w akcjach.