• Informacje na temat:

  euro posłowie 2014

Artykuły na temat: euro posłowie 2014
 • Miliard euro na zatrudnienie młodych

  Europosłowie apelują o jak najszybsze uruchomienie dodatkowych pieniędzy na walkę z bezrobociem wśród ludzi młodych. W tym roku roku na ten cel Komisja Europejska przeznaczyła miliard euro, czyli jedną trzecią pieniędzy przewidzianych na najbliższych 6 lat. Jego wprowadzenie w życie oznaczałoby trzydziestokrotny wzrost kwoty płatności zaliczkowych przewidzianych dla państw członkowskich w 2015

 • Sejm: Posłowie przyjęli budżet na 2015 rok

  Sejm uchwalił budżet na 2015 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się w środę wieczorem. Zgodnie z budżetem, deficyt ma nie przekroczyć 46 mld 80 mln zł. Przyjęto kilka poprawek, w tym - nieoczekiwanie - dot. przekazania 30 mln zł na Polską Agencję Kosmiczną oraz 16 mln zł na Muzeum Jana Pawła II.

 • 8,50 euro: Płaca minimalna radykalnie zmieni Niemcy

  Od 2015 w Niemczech obowiązywać będzie jednolita stawka minimalna w wysokości 8,50 euro. Ustawa przewiduje również wyjątki np. dla bezrobotnych, praktykantów...

 • Co Saxo Bank prognozował w 2014 roku

  Zdaniem ekonomistów Saxo Banku w 2014 roku czeka nas scenariusz dość głębokiego i wszechstronnego kryzysu. np. Japonia anuluje swój dług publiczny. Oto szczegóły.

 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  Dziesięć godzin. Tyle oficjalnie trwała w lipcu stara kadencja europarlamentu. Mimo to odchodzącym europosłom należy się pełne miesięczne uposażenie. To ponad 33 tys. zł. A niektórzy zgarną jeszcze więcej.

 • Sejm zgodził się z propozycją Senatu dotyczącą usztywnienia taryf na dostarczenie wody

  Posłowie przyjęli senackie poprawki do Prawa wodnego, które dotyczą kwestii opłat za wodę. Jedna z nich stanowi, że nowe przepisy nie mogą być podstawą do zmiany taryf za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków od mieszkańców w 2018 i 2019 roku. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

 • Niemiecka prasa: "Miejsca pracy powędrują za wschodnią granicę"

  Piątkowe (4 lipca 2014) wydania gazet zajmują się zatwierdzoną przez Bundestag ustawą o jednolitej płacy minimalnej. Niemcy są w grupie 21 z 28 krajów UE, w których obowiązują minimalne stawki.

 • Marek Belka: Zostawiam złotego w dobrej formie

  Marek Belka zdał posłom sprawozdanie z działalności Narodowego Banku Polskiego w 2014 roku. Zadeklarował, że jest zwolennikiem "udomowienia" polskiego systemu bankowego.

 • Oto wynagrodzenia polskich parlamentarzystów

  ...wybierany jest demokratycznie co pięć lat w powszechnych wyborach bezpośrednich. To jedyna taka ponadnarodowa instytucja, która tworzy wspólne prawa dla kilkudziesięciu państw. Europosłowie pochodzą z 27(...) Europejskiej i na świecie Każdy kraj unijny posiada swój własny ustrój polityczny oraz sposób organizacji parlamentu (np. jedno- lub dwuizbowy). Natomiast posłowie mają przydzielony rożny zakres...

 • Bułgaria: Ponad miliard euro z upadłego banku KTB nie do odzyskania

  Ponad 2,5 mld lewów (ok. 1,25 mld euro) kredytów udzielonych przez upadły dwa lata temu bułgarski bank KTB nie da się odzyskać; liczyć można na zwrot najwyżej 750-800 mln lewów - wynika z opublikowanego w środę raportu firmy konsultingowej AlixPartners.