• Informacje na temat:

  euro prognoza

Artykuły na temat: euro prognoza
 • ​Prognoza: W przyszłym roku połowę bezrobotnych mogą stanowić młodzi

  ...całej Unii Europejskiej. "Na walkę z bezrobociem młodych Unia chce przeznaczyć 8 mld euro. Ułatwienie młodym wejścia na rynek pracy ma się odbyć poprzez zapewnianie im pożyczek na preferencyjnych(...) polski rynek pracy. Z badania Eurobarometru wynika, iż co trzeci staż w Unii Europejskiej ma niską jakość pod względem warunków pracy lub treści nauczania, a pracodawcy zastępują mało płatne...

 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Budownictwo przyspiesza, by zdążyć przed Euro 2012

  Blisko tysiąc kilometrów dróg do wybudowania lub wyremontowania oraz duża ilość nowych inwestycji przed Euro 2012 generuje miejsca pracy dla specjalistów z branży budowlanej. Najbardziej cenieni są inżynierowie z kilkuletnim doświadczeniem i dobrą znajomością języka obcego - wynika z danych serwisu otoPraca.pl.

 • Długoterminowa prognoza dla dolara i euro

  Ostatnie kilka sesji przyniosły duże osłabienie dolara i umocnienie EUR/USD. Ten ruch dobrze się wpisuje w blisko roczny trend horyzontalny na indeksie dolara i na eurodolarze.

 • Kosiniak-Kamysz: W związku z Euro 2012 r. bezrobocie spadnie

  Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził przekonanie, że bezrobocie spadnie w związku z Euro 2012. Jego zdaniem piłkarskie mistrzostwa pobudzą gospodarkę, która wchłonie część bezrobotnych.

 • KE podnosi prognozę wzrostu PKB dla Polski

  Wzrost polskiego PKB przyspieszy z 3,2 proc. w 2015 r. do 3,4 proc. w 2016 r. - przewiduje Komisja Europejska w zimowej prognozie.

 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Komisja Europejska przewiduje znaczny wzrost inflacji w strefie euro, która ma odbić z poziomu 0,2 proc. w tym roku do 1,6 proc. w 2017 r. - wynika z opublikowanych w czwartek prognoz gospodarczych. W eurolandzie i całej UE spadać ma bezrobocie.

 • Pracownicy na Euro 2012 poszukiwani

  Jest jeszcze dużo ofert pracy związanej z organizacją Euro 2012. W poszukiwaniu pracowników pomagają agencje pracy tymczasowej, choć niektóre oferty trafiają również do urzędów pracy. W tej chwili potrzebni są pracownicy do branży gastronomicznej i hotelarsko-usługowej.

 • Bank Światowy prognozuje, że PKB Polski wzrośnie w 2018 r. o 4 proc., w 2019 r. o 3,5 proc., a w 2020 r. o 3,1 proc. - wynika z raportu banku. W 2017 roku, według prognoz, wzrost wyniósł 4,5 proc.