• Informacje na temat:

  euro tax

Artykuły na temat: euro tax
 • Zmiana przepisów skarbowych w Holandii - rozliczenie już nie takie proste

  Według danych CBOS, Holandia to od kilku lat trzeci - po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech - najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 mln euro.

 • TAX TIME: Szybkie zakupy firmowe mogą pomniejszyć podatek

  Dla wielu przedsiębiorców grudzień to czas inwestycji. Dzięki nim chcą zaoszczędzić na podatku za rok 2014. Najlepszym sposobem na szybką redukcję podatku są zakupy środków trwałych o wartości nieprzekraczającej 3500 zł.

 • W Wielkiej Brytanii Polacy pracują na minimalnych stawkach

  Rosną wynagrodzenia Polaków pracujących w Niemczech – wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl, który objął emigrantów transferujących środki do kraju. Ich zarobki w tym kraju podobnie jak w Austrii są tylko nieco niższe niż tamtejsze średnie płace, a w Wielkiej Brytanii oscylują w okolicach minimalnego wynagrodzenia. Mimo że na Wyspach pracuje najwięcej Polaków, to łączne ich zarobki były niemal...

 • Włochy: "Delirium tax", czyli osobliwy podatek w Bolonii

  "Delirium tax" - tak nowy podatek nazwali właściciele sklepów i lokali w Bolonii. Muszą oni go płacić od każdej informacji wywieszonej w witrynie, na przykład o wyprzedażach. Ale podatkiem objęto nawet menu w oknach restauracji i wycieraczki z nazwą sklepu.

 • Jak zarabiają Polacy za granicą?

  W ub. roku łączne zarobki Polaków za granicą zwiększyły się o ponad 9 proc. do 111,4 mld zł. To najwięcej od wejścia Polski do UE - szacuje spółka Euro-Tax.pl, specjalizująca się w e-usługach zwrotu podatków płaconych przez legalnych emigrantów.

 • Na giełdach w zachodniej Europie od trzech sesji trwa wyprzedaż. "Tax cuts" w USA już w cenach - wskazują maklerzy.

 • Dobra praca w Niemczech wysoko opodatkowana

  Polak, który zamierza podjąć pracę w Niemczech i zarabiałby tam niemiecką średnią krajową zapłaciłby niższy podatek, niż dla analogicznej kwoty dochodu w Polsce - wskazują szacunki Tax Care. Dobrze płatna praca może być jednak opodatkowana nawet na poziomie 45 proc. Do tego dochodzi ok. 20 proc. obciążeń z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne.

 • Raport bieżący nr 1/2017 Podstawa Prawna: Inne uregulowania Zwołanie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Euro-Tax.pl S.A. Zarząd Euro-Tax.pl Spółki...

 • Sezonowa migracja "młodych" Polaków - gdzie nam dobrze a gdzie nie?

  Blisko 2,3 mln Polaków przebywa na emigracji zarobkowej, w tym także Ci, którzy co roku wyjeżdżają na tzw. saksy - pokazują dane opracowane na zlecenie Euro-tax.pl. Od 3 do 12 miesięcy - taki pobyt deklaruje prawie 10 proc. wszystkich emigrantów, czyli 230 tysięcy osób, które każdego roku wyjeżdżają do sezonowej pracy za granicą, aby zarobić, pozwiedzać i zaoszczędzić.

 • Raport bieżący nr 3/2019 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd spółki Euro-Tax.pl S.A. ("Emitent”) w nawiązaniu do raportu...