• Informacje na temat:

  euro waluta prognoza

Artykuły na temat: euro waluta prognoza
 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Czwartkowa sesja europejska była już drugą, podczas której euro solidnie traciło na wartości.

 • Strefa euro przejdzie wstrząsy, ale przetrwa

  Europa to około 7 proc. światowej populacji, a wytwarza 25 proc. światowego PKB i finansuje połowę wydatków socjalnych w skali globu. Utrzymanie obecnego poziomu życia w Unii w długim terminie będzie trudne bez radykalnych zmian - mówi Themis Themistocleous, szef European Investment Office w UBS Wealth Management.

 • ​Jak ratować "stracone pokolenie" Europy

  Chociaż nie doświadczyli wojny, jak ich dziadkowie, to w przeciwieństwie do rodziców, muszą zmagać się z głębokim kryzysem gospodarczym. Wysokie bezrobocie, stagnacja wynagrodzeń i niewielkie szanse na awans w połączeniu z nieuchronnym kredytem hipotecznym to warunki, które definiują europejskie "stracone pokolenie". Jak głębokie piętno na młodych ludziach wywrze dramatyczna sytuacja na rynku...

 • Przegląd walut rynków wschodzących: Fortuna się odwraca

  Nie jest zaskoczeniem, że pionowy rajd apetytu na ryzyko, który nastąpił w pierwszych tygodniach 2018 r., okazał się korzystny również dla aktywów i walut rynków wschodzących. Jednak w ubiegłym tygodniu miała miejsce istotna konsolidacja w związku z nieoczekiwanym wzrostem wartości aktywów wysokiego ryzyka.

 • Dyrektorzy finansowi obawiają się spowolnienia

  ...w przyszłym roku w przedziale 4,1-4,3 zł. Ponad 10 proc. uważa, że euro będzie tańsze i trzeba będzie zapłacić za nie 3,8-4,0 zł, a niecałe 20 proc. prognozuje, że europejska waluta będzie mocniejsza(...)Badanie przeprowadzono w okresie wrzesień-październik 2012 r. w grupie 362 dyrektorów finansowych z 500 największych przedsiębiorstw w Europie Środkowej, w tym 89 dyrektorów z polskich firm...

 • Waluty: Niepokojąca prognoza dla złotego

  W najbliższych miesiącach polski złoty osłabi się do poziomu 4,50-4,60 za euro. Będzie tracić także wobec franka szwajcarskiego.

 • ...miesięcy. Pozostaje tylko wierzyć, że w obu przypadkach sprawdzi się wariant optymistyczny, z którego można wyciągnąć wniosek, że apogeum kryzysu mamy już za sobą. Ostatnie doświadczenia z prognozami(...), podobnie z resztą jak na parkietach w Europie Zachodniej. WIG20 zyskał 2 proc. i zatrzymał się dokładnie na wysokości średniej kroczącej z 200 sesji, którą ostatni raz indeksowi udało się przebić w grudniu...

 • Prognoza dla złotego wysoce niepewna

  Przyjęta 15 stycznia nowa ustawa o opodatkowaniu aktywów bankowych oraz obniżenie ratingu Polski przez agencję S&P spowodowało, że złoty polski gwałtownie stracił na wartości i osiągnął najniższy poziom względem euro od ponad czterech lat.