• Informacje na temat:

  eurodeputowani 2014 lista

Artykuły na temat: eurodeputowani 2014 lista
 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  ...w pierwszej połowie czerwca. W tym roku jednak od tej reguły zrobiono wyjątek. Oficjalnie chodziło o to, żeby przyspieszyć prace nad wyborem nowej Komisji Europejskiej. W ten sposób eurodeputowani mogliby(...) tam do zrobienia, to pójście na posiedzenie grup politycznych, bowiem w głosowaniach nad nowym prezydium PE odchodzący posłowie już nie brali udziału. Pełne wynagrodzenie otrzymają także eurodeputowani...

 • Polska prosi Brukselę o 36 mld zł na inwestycje. Na co chcemy je wydać?

  Polska jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych do Brukseli dużych projektów. W tym roku będzie ich co najmniej 33. Ale czy narastający konflikt między KE a naszym rządem pozwoli zrealizować ambitne plany?

 • 70 miast na liście szczególnego wsparcia

  Prawdopodobnie ponad 70 miast znajdzie się na liście ośrodków wymagających szczególnego wsparcia nowymi środkami unijnymi - wynika z informacji minister rozwoju regionalnego. Pulę środków na ten cel resort wstępnie określił na ok. 2 mld euro. Chodzi o miasta średniej wielkości.

 • Parlament Europejski chce czarnej listy rajów podatkowych

  UE musi walczyć z rajami podatkowymi, oszustwami podatkowymi i uchylaniem się od płacenia podatków, gdyż traci na tym setki miliardów euro - tak brzmi konkluzja wtorkowej debaty w PE, który opowiedział się też za stworzeniem czarnej listy rajów podatkowych.

 • Odpowiednią polityką Unia Europejska może podwoić swój wzrost gospodarczy i zapewnić do 2014 r. 6,5 mln nowych miejsc pracy - przekonuje federacja przedsiębiorców BusinessEurope. To zadanie, jakie stawia przed nową Komisją Europejską pod wodzą Jose Barroso.

 • Unia Europejska chce płacić wszystkim po równo!

  Dążenie do ujednolicenia systemu płatności dla rolników będzie jednym z założeń reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) EU, która ma wejść w życie z początkiem 2014 r. - mówił wczoraj dyrektor Generalnej Dyrekcji Rolnictwa KE Jose Manuel Silva Rodriguez.

 • Budżet UE - ponad 970 mld euro na lata 2014-2020

  Nowy 7-letni budżet UE wyniesie 972,2 mld euro - wynika z propozycji przyjętej w środę przez KE. KE proponuje utrzymać na porównywalnym do obecnego poziomie fundusze na politykę rolną i spójności, ale zmienić je tak, by odblokować pieniądze na inne polityki UE.

 • Szczyt UE poświęcony negocjacjom unijnego budżetu na lata 2014-2020

  Berlin jest gotowy do kompromisu w sprawie nowego unijnego budżetu, chociaż "wcale nie jest tak bardzo prawdopodobne", że na trwającym w Brukseli szczycie UE do porozumienia dojdzie - twierdzą źródła zbliżone do niemieckiego rządu.

 • W Brukseli i Luksemburgu dziś kluczowe rozmowy na temat unijnego budżetu. Po nich dowiemy się czy już w przyszłym tygodniu będzie ostateczna zgoda w sprawie wydatków Wspólnoty na lata 2014-2020, czy też dopiero we wrześniu.

 • PE przyjmie nowy budżet UE; polski pakiet niezagrożony - Tusk

  - Parlament Europejski przyjmie nowy budżet UE, a polski pakiet jest niezagrożony - ocenił we wtorek premier Donald Tusk.