• Informacje na temat:

  eurodeputowani z po

Artykuły na temat: eurodeputowani z po
 • Szwajcaria utrzymuje ograniczenia w dostępie do rynku pracy

  Szwajcarski rząd postanowił w środę przedłużyć o rok ograniczenia w dostępie do rynku pracy dla obywateli nowych krajów członkowskich UE i rozszerzyć je na starych członków Unii. Decyzję tę skrytykowała szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton i eurodeputowani.

 • Eurodeputowani: Trzeba obciąć unijne dotacje dla Polski i Węgier

  Niemcy są w UE największym płatnikiem netto. Polska i Węgry otrzymują z Unii miliardowe dotacje. Niemieccy europosłowie żądają ich obcięcia m.in. w związku z "niesolidarną postawą" tych państw w konflikcie migracyjnym.

 • Niemiecka płaca minimalna: Polscy europosłowie ponieśli pierwszą porażkę

  ...europoseł PO Adam Szejnfeld zabiegał mocno o debatę na sesji plenarnej w przyszłym tygodniu. Przedwcześnie ogłosił ją już nawet w swoim wczorajszym oświadczeniu. Polscy eurodeputowani chcieli, by debata(...) jeden z europosłów PO.  O wiele bardziej komfortową sytuację w tej sprawie mają eurodeputowani PiS, bo Brytyjczycy we frakcji konserwatystów (ECR) są przeciwni niemieckim przepisom stosowanym wobec...

 • Po Brexicie należy przenieść biznes finansowy z Londynu do UE - eurodeputowany Weber

  Szef frakcji chadeków w Parlamencie Europejskim Manfred Weber oświadczył we wtorek na konferencji prasowej w Strasburgu, że po Brexicie cały biznes finansowy denominowany w euro powinien zostać przeniesiony z Londynu do Unii Europejskiej.

 • UE: Wyższe płace dla pracowników delegowanych

  Eurodeputowani uczestniczący w negocjacjach ws. dyrektywy mówią o "etapowym zwycięstwie" w walce o prawa pracowników. Eurodeputowana Zielonych Terry Reintke powiedziała po długiej nocy negocjacji: - Porozumienie...

 • Koniec z manipulowaniem na wyszukiwarkach

  Parlament Europejski domaga się by kraje członkowskie UE zniosły bariery w rozwoju jednolitego rynku cyfrowego. Eurodeputowani chcą podziału firmy Google i oddzielenia jej przeglądarek od innych oferowanych usług.

 • Niemiecka prasa powraca do sporu o „kindergeld” dla Polaków

  Czy niemiecki "kindergeld" należy się dzieciom obcokrajowców z UE, którzy pracują w Niemczech? Rząd chciałby obniżyć świadczenia, "Tagesspiegel" krytykuje te plany jako przejaw nacjonalizmu.

 • Słowo o sposobie tworzenia przepisów prawa podatkowego

  Nie jest żadną tajemnicą, że przepisy tworzone przez Unię Europejską pisane są często w interesie konkretnych koncernów, co publicznie - choć "z troską" - przyznali nasi eurodeputowani na przykładzie prawa farmaceutycznego.

 • Europarlamentowi kryzys niestraszny

  Teraz eurodeputowani zarabiają tyle, ile wynosi podstawowe wynagrodzenie posła z kraju, z którego został wybrany. Polscy deputowani otrzymywali zatem dotąd 10,3 tysiąca złotych, czyli około 2200 euro. Od czerwca nowy polski parlamentarzysta zarobi więc ponad trzy razy więcej niż jego poprzednik. Inni stracą, lub pozostaną - jak np. Niemcy - na obecnym poziomie wynagrodzeń. Najbardziej...

 • Polscy eurodeputowani zgodnie przestrzegali w trakcie wtorkowej debaty w europarlamencie, że zbyt ambitne cele polityki klimatycznej UE mogą zaszkodzić gospodarce. Apelowali o sprawiedliwy podział obciążeń, wynikających z zobowiązań do redukcji emisji CO2.