• Informacje na temat:

  eurodeputowani z polski 2014

Artykuły na temat: eurodeputowani z polski 2014
 • Komisja zatrudnienia PE zatwierdziła porozumienie ws. delegowanych

  ...​UE robi kolejny krok w kierunku uszczelnienia przepisów dotyczących delegowania pracowników do innych państw członkowskich. Niekorzystne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców zmiany zostały w środę zatwierdzone przez Komisję Zatrudnienia Europarlamentu.

 • Rewizja unijnego budżetu może być ciosem dla Polski

  Zaplanowana na jesień rewizja budżetu UE może być niekorzystna dla Polski z uwagi na niską wiarygodność naszego kraju i różne objawy polskiego egoizmu - mówił europoseł Janusz Lewandowski na piątkowej konferencji PO.

 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  ...w pierwszej połowie czerwca. W tym roku jednak od tej reguły zrobiono wyjątek. Oficjalnie chodziło o to, żeby przyspieszyć prace nad wyborem nowej Komisji Europejskiej. W ten sposób eurodeputowani mogliby(...) tam do zrobienia, to pójście na posiedzenie grup politycznych, bowiem w głosowaniach nad nowym prezydium PE odchodzący posłowie już nie brali udziału. Pełne wynagrodzenie otrzymają także eurodeputowani...

 • Polska prosi Brukselę o 36 mld zł na inwestycje. Na co chcemy je wydać?

  Polska jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych do Brukseli dużych projektów. W tym roku będzie ich co najmniej 33. Ale czy narastający konflikt między KE a naszym rządem pozwoli zrealizować ambitne plany?

 • Europosłowie za gwarancjami zajęcia dla młodych bez pracy

  Eurodeputowani, którzy debatowali na temat gwarancji dla młodych podczas sesji w Strasburgu, podkreślali również, że na razie nie wiadomo, jak dokładnie miałoby wyglądać finansowanie tej inicjatywy(...) operacyjnych na lata 2014-2020. Andor uważa, że każde państwo będzie musiało przeanalizować potrzeby młodzieży na swoim rynku pracy. Według niego większość krajów UE bardzo pozytywnie odniosła się do tego...

 • Jest nowy projekt budżetu UE na 2015 r.

  Komisja Europejska musiała przygotować nowe plany wydatków, bo fiaskiem zakończyła się pierwsza runda negocjacji między Parlamentem Europejskim i krajami członkowskimi. Teraz płatności zostały ustalone na poziomie 141,3 mld euro.

 • "FAZ": Ostre cięcia zasiłków dla dzieci w Niemczech. Dotknie to głównie Polaków

  "Ponad jedna trzecia dzieci imigrantów korzystających z niemieckiego zasiłku rodzinnego mieszka poza RFN" - pisze "FAZ". Niemcy zyskają na redukcji świadczeń 200 mln euro - wyliczyło niemieckie Ministerstwo Finansów.

 • Jest szansa na jednolite ładowarki w UE

  Komisja Europejska może przyjąć przepisy, które zmuszą producentów do wprowadzenia uniwersalnych ładowarek, pasujących do wszystkich urządzeń elektronicznych. Czy KE zdecyduje się na to przed końcem swojego mandatu?

 • Ukraina: Osiągnięto porozumienie w sprawie rosyjskiego gazu

  248 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - tyle będzie płacić Ukraina za rosyjski gaz w II kwartale. Umowa stanowi "zwycięstwo" podejścia ekonomicznego w stosunkach Naftohazu i Gazpromu nad politycznym - ocenił minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn, cytowany na stronie internetowej ministerstwa.

 • Niemcy: Rekordowa nadwyżka budżetowa od czasu zjednoczenia

  Niemcy odnotowały w zeszłym roku największą nadwyżkę budżetową od czasu zjednoczenia przed ćwierćwieczem - poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny.