• Informacje na temat:

  europejski bank centralny

Artykuły na temat: europejski bank centralny
 • ...1. Narodowy Bank Polski jest instytucją finansową, bez której nie mogłaby funkcjonować współczesna gospodarka. I choć nie dostaniemy...

 • Europejski Bank Centralny zaprezentował nowy banknot 50 euro

  Europejski Bank Centralny (EBC) zaprezentował we wtorek nowy, lepiej zabezpieczony przed fałszerzami wzór banknotu o nominale 50 euro. Najnowszy banknot z serii "Europa" ma wejść do obiegu w kwietniu 2017 roku.

 • Londyńskie City straci przez brexit 10,5 tys. stanowisk

  ...10,5 tys. miejsc pracy, głównie w londyńskim sektorze finansowym zniknie w W. Brytanii pierwszego dnia po jej wyjściu z Unii Europejskiej - oszacowała w raporcie firma doradcza Ernst & Young (EY). Jak oceniła, najwięcej skorzystają na tym Dublin i Frankfurt.

 • Europejski Bank Centralny podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

  Europejski Bank Centralny (EBC) zgodnie z oczekiwaniami analityków pozostawił stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa jest na poziomie 0,05 proc. To najniższy poziom stóp w historii strefy euro.

 • Będą surowsze kary

  ...roku liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy wzrosła o 11 tys. (do 95 tys.), a liczba pracujących w niebezpiecznych warunkach o 14 tys. (do 590 tys.). Jak szacuje Centralny Instytut Ochrony Pracy(...) jest przedstawienie uzasadnionej opinii KE dotyczącej zarzutów stawianych państwu członkowskiemu. Potem rozpoczyna się postępowanie procesowe przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości - tłumaczy...

 • Bank centralny Japonii wprowadził ujemne stopy procentowe

  Bank centralny Japonii zszokował w piątek rynki, podejmując decyzję o wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych. Stanowi to kontynuację luźnej polityki banku.

 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  ...procentowego. A płace? Europejski Bank Centralny zakładał, że po przyjęciu euro nominalne wynagrodzenia obywateli powinny rosnąć (wzrostu płac po przyjęciu euro spodziewa się również prof. Marek Belka...

 • Europejski Bank Centralny wydał opinię o podatku od kredytów - możliwy transfer aktywów za granicę

  Europejski Bank Centralny wydał we wtorek opinię na temat podatku od kredytów (tzw. bankowego), jakim od lutego mają być objęte niektóre instytucje finansowe w naszym kraju. Według EBC, struktura podatku może być zachętą do transferu aktywów za granicę. Zdaniem analityków to może spowodować osłabienie złotego.

 • Przyjęcie euro: Czy przyjdą podwyżki?

  Europejski Bank Centralny przejął kompetencje Narodowego Banku Polski w zakresie prowadzenia polityki pieniężnej. Wzrost cen po wprowadzeniu euro?   W strefie euro uczestniczy już 17 państw(...) płacach nominalnych oznaczałby równie mały spadek siły nabywczej obywateli. Jak zatem kształtowały się wynagrodzenia po wprowadzeniu euro? Hipotezą, którą postawił Europejski Bank Centralny był...

 • Europejski Bank Centralny tnie ostro stopy procentowe i zwiększa skalę QE

  Europejski Bank Centralny zgodnie z prognozami obniżył stopę depozytową o 10 punktów bazowych do poziomu -0,40%. Dodatkowo skala programu luzowania ilościowego została rozszerzona z 60 mld euro do 80 mld euro miesięcznie. Prezes EBC Mario Draghi zauważył, że z początkiem roku pogorszyła się sytuacja globalna.