• Informacje na temat:

  europejski fundusz finansowy

Artykuły na temat: europejski fundusz finansowy
 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  Instytucja Funduszu Pracy ma historię dużo dłuższą, niż wielu mogłoby przypuszczać. Bardzo szlachetna idea solidarności społecznej w działaniach na rzecz posiadania pracy ma rodowód przedwojenny.

 • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w Warszawie we współpracy z Izbą Domów Maklerskich zapraszają na Debatę Okrągłego Stołu: RYNEK KAPITAŁOWY JAKO WAŻNY ELEMENT STRATEGII ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU organizowaną w ramach VII Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

 • Grant z tytułu zatrudnienia telepracownika

  Telepraca wciąż nie jest w Polsce tak popularna jak w innych państwach europejskich. Pracodawcy bardzo ostrożnie podchodzą do tej możliwości zatrudniania. Obecnie zatrudniając w tej formie można liczyć na wsparcie finansowe.

 • Hortex zmienia właściciela

  Fundusz Mid Europa Partners podpisał porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital - poinformował Mid Europa Partners w czwartkowym komunikacie.

 • Masowe redukcje personelu w portugalskim sektorze bankowym

  W ciągu ostatniego roku z pięciu największych banków Portugalii odeszło ponad 1600 pracowników. Redukcje są konsekwencją restrukturyzacji tego sektora w efekcie umowy kredytowej, jaką Lizbona zawarła z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Unią Europejską w 2011 r.

 • Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie FM Banku PBP SA przez nowego inwestora

  Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła dzisiaj zgody brytyjskiemu funduszowi private equity AnaCap Financial Partners na zakup 100 proc. akcji w FM Banku PBP SA od dotychczasowego właściciela, funduszu Abris Capital. Jednocześnie KNF udzieliła funduszowi AnaCap na wykonywanie prawa głosu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

 • Jeszcze w tym roku miliard euro z funduszy UE na pomoc 650 tysiącom młodych ludzi w znalezieniu pracy trafi do państw członkowskich. Stanie się to możliwe dzięki zmianom w Europejskim Funduszu Społecznym przegłosowanych przez Parlament wczoraj.

 • Unia Europejska będzie prowadzona przez "jednego kapitana"?

  Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker, wygłaszając w Parlamencie Europejskim w Strasburgu doroczne przemówienie o stanie Unii, zaproponował wiele rewolucyjnych zmian w jej funkcjonowaniu. Juncker zapowiedział utworzenie unijnego nadzoru prawa pracy, w UE" za tę samą pracę, powinno przysługiwać to samo uposażenie" - podkreślił.

 • Masz świetny pomysł na mały biznes, ale z funduszami krucho? Dowiedz się, skąd i w jaki sposób możesz uzyskać pomoc.

 • Komisja Europejska: Polska gospodarka przyspieszy o 4 proc. w 2020 r. dzięki funduszom unijnym

  W 2020 r. Polska będzie się rozwijać w tempie o ponad 4 proc. szybszym za sprawą funduszy unijnych z polityki spójności - wynika z szacunków KE, na które powołują się europejscy samorządowcy.