• Informacje na temat:

  europejski fundusz społeczny

Artykuły na temat: europejski fundusz społeczny
 • Dobre perspektywy przed sektorem przedsiębiorstw społecznych

  ...w takie aktywności się angażują. Rozwój sektora ekonomii społecznej jest jednym z priorytetów perspektywie unijnej 2014-2020. Zgodnie z jej założeniami Europejski Fundusz Społeczny (EFS) powinien(...)- Perspektywy rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce są dosyć dobre - zapewnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Justyna Politańska z Fundacji Światowego Tygodnia...

 • Rusza wakacyjna akcja społeczna #BrudnoTu

  Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie? A może plaża, na której spędzasz urlop wymaga posprzątania? Zrób zdjęcie, opisz lokalizację i wyślij zgłoszenie do Fundacji BOŚ. Pozwoli to stworzyć wakacyjną mapę dzikich wysypisk w całym kraju i wesprzeć samorządy w walce o czyste środowisko.

 • Zamrożony fundusz

  ...- Trzeba walczyć o odmrożenie środków Funduszu Pracy. Pieniądze, które są przeznaczane na aktywizację zawodową bezrobotnych czy staże dla młodych ludzi, nie są wyrzucane w błoto - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, członek Krajowej Rady Zatrudnienia.

 • Komisja Europejska: Polska gospodarka przyspieszy o 4 proc. w 2020 r. dzięki funduszom unijnym

  W 2020 r. Polska będzie się rozwijać w tempie o ponad 4 proc. szybszym za sprawą funduszy unijnych z polityki spójności - wynika z szacunków KE, na które powołują się europejscy samorządowcy.

 • Fundusz alimentacyjny to pula środków, jakie każda gmina przeznacza na dzieci, które mają zasądzone alimenty, ale rodzic ich nie płaci. Zatem też w interesie(...). Jednak często nie jest możliwe, by utrzymywali wnuki, bo sami mają niskie renty lub emerytury. Na ratunek przychodzi więc państwo i pieniądze na dzieci wypłaca z funduszu alimentacyjnego. Wniosek...

 • Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Bank Inwestycyjny podpisały w środę porozumienie w sprawie utworzenia platformy wspierającej finansowo budownictwo społeczne w Polsce. W projekt zaangażowane zostaną środki z funduszu EFIS, podstawy tzw. planu Junckera.

 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  Instytucja Funduszu Pracy ma historię dużo dłuższą, niż wielu mogłoby przypuszczać. Bardzo szlachetna idea solidarności społecznej w działaniach na rzecz posiadania pracy ma rodowód przedwojenny.

 • UE: Emeryci zagrożeni ubóstwem i wykluczeniem społecznym. System nie pomaga

  Aż 18,2 proc. mieszkańców Unii Europejskiej powyżej 65. roku życia jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. I choć to o 1,9 mln mniej niż jeszcze dziesięć lat temu, trudno mówić(...) skutecznym rozwiązaniem problemów starzejącej się Europy, zwracają uwagę eksperci z Funduszu Hipotecznego DOM.

 • Nie można rezygnować z aktywnej walki z bezrobociem. Drastyczne zmniejszanie przez Ministerstwo Finansów środków na Fundusz Pracy doprowadzi do wzrostu bezrobocia - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

 • Zarząd Lauren Peso Polska S.A. informuje, że Spółka dnia 23.09.2015 otrzymała transzę z dotacji w związku z projektem UDA-POKL.02.01.01-00-005/13) o dofinansowanie...