• Informacje na temat:

  europejski kongres gospodarczy

Artykuły na temat: europejski kongres gospodarczy
 • ​Kopalnie będą zamykane, bo zabraknie górników? Zawód przestał być atrakcyjny

  Kopalnie być może trzeba będzie zamykać nie z powodów ekonomicznych, lecz demograficznych, bo po prostu zabraknie górników. Dziś zawód górnika nie jest bardzo konkurencyjny w porównaniu z innymi zawodami - przekonywali eksperci w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • X Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) rusza

  Dziś rusza Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) w Katowicach - będzie trwał do 16 maja. To już jubileuszowa, 10. edycja, która będzie rekordowa - w Kongresie weźmie udział ponad 9 tysięcy gości, a 2,5 tysiąca osób przyjedzie na Start-up Days. Przez trzy dni kluczowi przedstawiciele kręgów gospodarki i polityki będą szukać odpowiedzi na pytania O przyszłości Polski, Europy i świata.

 • Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? "Część zawodów może zniknąć"

  Firmy na rozwój i wdrożenie systemów sztucznej inteligencji wydadzą 200 mld dol. do 2021 r. - wynika z danych firmy doradczej Deloitte. Sztuczna inteligencja pomoże przedsiębiorstwom stać się bardziej efektywnymi. Jednak automatyzacja i robotyka to może być również zagrożenie dla rynku pracy, o czym dyskutowano podczas jednej z debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 • W Katowicach rozpoczyna się ósmy Europejski Kongres Gospodarczy. Przez trzy dni ponad 8 tys. osób będzie dyskutowało o najważniejszych wyzwaniach gospodarczych. Wśród zaproszonych są m.in. przedsiębiorcy, eksperci w wielu dziedzinach, politycy i działacze społeczni. Kongres otworzy premier Beata Szydło.

 • ​Kosiniak-Kamysz: Ograniczenie umów terminowych wzmocni pozycję pracowników

  ...- Ograniczenie umów terminowych - przewidziane w rządowym projekcie ustawy - wzmocni pozycję pracowników na rynku pracy - przekonywał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w środę w Katowicach podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • Vazil Hudák, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego; Talis Linkaits, minister transportu Łotwy; Rokas Masiulis, minister transportu i komunikacji Litwy oraz Žygimantas Vaičiunas, minister energii na Litwie to tylko niektórzy zagraniczni goście Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 13-15 maja w Katowicach.

 • Morawiecki: Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia

  ...- Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa. - Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia pracowników - dodał.

 • Czeka nas nieruchomościowa rewolucja? O przyszłości rynku na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  Czy w kontekście zmian na świecie czeka nas nieruchomościowa rewolucja i fala alternatywnych projektów, które mają być receptą na spadające stopy zwrotu z tradycyjnych obiektów jak centra handlowe, biurowce, magazyny czy hotele? To tylko jedno z wielu pytań, na jakie odpowiemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • Znienawidzony liberalizm da 80 000 miejsc pracy

  Nowe porozumienie Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, liberalizujące transatlantycki transport lotniczy, pozwoli m.in. przejmować większościowe udziały w liniach z USA. Zaakceptować je muszą Kongres i ministrowie transportu krajów UE.

 • Już 22-23 września br. w Białymstoku odbędzie się III Wschodni Kongres Gospodarczy, impreza w pełni poświęcona Polsce Wschodniej. O perspektywach rozwoju tego makroregionu, o wizji przyszłości między Brukselą, Warszawą i Kijowem, potrzebnych zmianach i wyzwaniach rozmawiać będą nie tylko politycy i decyzyjne osoby w Polsce i Ukrainie, ale także przedstawiciele samorządów, biznesu i nauki.