• Informacje na temat:

  europejski trybunał praw człowieka skarga

Artykuły na temat: europejski trybunał praw człowieka skarga
 • Trybunał umacnia prawa pracowników. Chodzi o maile w pracy

  Pracodawca nie może zwolnić pracownika za to, że prowadził w pracy prywatną korespondencję mailową - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

 • Polska złamała prawo do wolności wypowiedzi w prasie

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał dzisiaj, że zobowiązując do przeprosin dwoje dziennikarzy, którzy opisali w "Rzeczpospolitej" domniemany przypadek korupcji w resorcie zdrowia, nasz kraj naruszył ich prawo do wolności słowa. Chodzi o Małgorzatę Solecką i Andrzeja Stankiewicza

 • ​Iustitia: Skargi sędziów na zamrożenie płac w 2012 r. - do ETPC

  Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka trafiły dwie skargi w związku z jednorazowym zamrożeniem płac sędziów w 2012 r. - poinformowało w poniedziałek Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Podkreśliło, że w sprawie chodzi o sędziowską niezawisłość.

 • Stosunek do prawa jest wyrazem stosunku do człowieka

  Z Jerzym Stępniem, byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego rozmawia Judyta Papp.

 • Zmienia się prawo do kontroli pracownika w miejscu pracy

  Prawa pracownika do prywatności nie można ograniczyć nawet w miejscu pracy. 5 września Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał ważne rozstrzygnięcie dla pracowników i pracodawców w krajach Unii.

 • Skarb Państwa może dotkliwie odpowiedzieć za smog. Polacy masowo będą wnosić pozwy do sądów?

  Obywatele mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za skażone powietrze. Dotyczy to nie tylko tych, którzy uważają, że już ucierpieli na zdrowiu. Roszczenia można adresować do władzy państwowej, samorządowej lub podmiotów emitujących szkodliwe pyły. Jeśli krajowy sąd ich nie uzna, sprawę rozpatrzy Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

 • Jeśli wyczerpałeś wszystkie środki odwoławcze w Polsce, może ci pomóc trybunał w Strasburgu.

 • Zgodnie z komunikatem strasburskiego trybunału, Wielka Izba orzekła, że postanowienia estońskich sądów nie łamią gwarantującego wolność słowa art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, ponieważ komentarze były "ekstremalne" i umieszczono je w reakcji na artykuł zamieszczony na profesjonalnie zarządzanym komercyjnym portalu Delfi, a kroki podjęte, by usunąć obraźliwe komentarze były

 • Mecenas Piotr Wojtaszak. Szpitalny horror

  ...leczeniu. Szacując tę krzywdę, oparłem się na orzeczeniach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który zajmował się podobnymi sprawami”, wyjaśnia Wojtaszak. Jednak to nie kończy przygody mecenasa(...)To wygląda jak najgorszy film grozy, ale wydarzyło się naprawdę. Historie trzech mężczyzn, którzy bez powodu trafili na lata do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, wstrząsnęły całą Polską. „To może...

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.