• Informacje na temat:

  europol gaz

Artykuły na temat: europol gaz
 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  Trading, PGNiG Termika, PGNiG Poszukiwania, PGNiG Technologie, EuRoPol Gaz, a także spółka dystrybucyjna oraz operator magazynów. W sierpniu w PGNiG ogłoszono program dobrowolnych odejść. W czasie jego(...) Poszukiwania oraz PGNiG Technologie. Trwa proces sprzedaży spółek Geovita, ITG i Nysa Gaz. "Działania w najbliższej perspektywie pozwolą na reorganizację działalności i pozostawienie w grupie kapitałowej...

 • W związku z artykułem Izabeli Kacprzak pt. "Dziwne nagrody w EuRoPol Gazie" opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita, w załączeniu przesyłamy wyjaśnienie PGNiG SA.

 • Gas Trading nie sprzeda akcji w EuRoPol Gazie

  Szef Bartimpeksu Aleksander Gudzowaty zapowiedział, że Gas Trading nie sprzeda akcji w EuRoPol Gazie. Chęć wykupu 4 proc. udziałów w EuRoPol Gazie należących do Gas Tradingu zadeklarował w środę prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo Michał Szubski.

 • Piotr Tutak został prezesem EuRoPol Gazu, spółki zarządzającej polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego. Funkcję jej drugiego wiceprezesa będzie pełnić Krzysztof Rogala. Wcześniej w czwartek Rogala złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej PGNiG.

 • Nowe fakty ws. kontrowersyjnych nagród dla władz EuRoPol Gazu

  Część z przedstawicieli Polski w EuRoPol Gazie otrzymało nagrody z zysku za 2015 rok, mimo że nie przepracowali tam w ub. r. ani jednego dnia. Jak dowiedziała się PAP ze źródła w spółce, decyzja(...) uzależniali zgodę, by część z 1,6 mld zł aktywów EuRoPol Gazu znalazła się na kontach w polskich bankach. Od końca sierpnia br. 540 mln zł z tej kwoty ulokowano na koncie w PKO BP.

 • PGNiG chce zbudować korytarz dostaw gazu z Norwegii

  PGNiG chce zbudować do 2020 roku korytarz dostaw gazu z Norwegii - poinformował wiceprezes spółki Maciej Woźniak. Szacunki PGNiG wskazują, że efektywny ekonomicznie byłby projekt o przepustowości co najmniej 7 mld m sześc. gazu

 • Oferta Contrast, spółki z Grupy Atrem działającej w obszarze elektroenergetyki, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na modernizację systemu zasilania awaryjnego w tłoczni gazu Kondratki. Wartość netto oferty wynosi 8,1 mln zł, a po podpisaniu umowy wartość portfela zamówień Grupy Atrem wzrośnie do ok. 87 mln zł.

 • Ceny prądu i gazu bez większych zmian

  Ceny gazu i prądu na początku 2015 r. pozostaną niemal bez zmian w stosunku do obecnego roku. Zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki taryfa PGNiG zakłada nieznaczną obniżkę cen samego gazu, ale podrożeje za to dystrybucja. W obszarze energii elektrycznej pomimo 90-proc. wzrostu liczby osób zmieniających sprzedawcę prądu konkurencja nie zapobiegła minimalnej podwyżce.

 • Zapłacimy więcej za prąd. Gaz niewiele tańszy

  Już wiadomo, że w nowym roku zapłacimy więcej za prąd, i to nawet o 2 zł miesięcznie. Mało pocieszające jest to, że spadną ceny gazu, skoro w górę pójdzie stawka dystrybucji. Urząd Regulacji Energetyki (URE) wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.

 • Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

  Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim w związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała w środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego