• Informacje na temat:

  europosłowie lista

Artykuły na temat: europosłowie lista
 • Delegowanie pracowników: Firmy za minimalną, a nie średnią płacą

  Nasi europosłowie domagają się ustępstw w zasadach delegowania pracowników. Na razie trwa zażarta dyskusja.

 • Najbogatsze firmy będą musiały ujawnić majątek i gdzie płacą podatki

  Europosłowie chcą, by międzynarodowe korporacje ujawniały podatki płacone w krajach, w których działają. Firmy działające w UE powinny udostępniać informacje o swoich zasobach i płaconych wszędzie na świecie podatkach - zdecydował we wtorek Parlament Europejski przyjmując stanowisko wobec zaproponowanych przez KE zmian w przepisach. Przepisy będą dotyczyć firm międzynarodowych o obrotach powyżej

 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  Dziesięć godzin. Tyle oficjalnie trwała w lipcu stara kadencja europarlamentu. Mimo to odchodzącym europosłom należy się pełne miesięczne uposażenie. To ponad 33 tys. zł. A niektórzy zgarną jeszcze więcej.

 • Ministrowie finansów państw UE przyjęli we wtorek czarną listę rajów podatkowych, obejmującą 17 jurysdykcji, które nie współpracują z UE w sprawach podatkowych. W wykazie znalazła się m.in. Panama, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Tunezja.

 • ...wielu zniżek przez cały rok od daty wysyłki. Z Kartą zyskamy rabaty m.in. na noclegi, w restauracjach, muzeach – aktualna lista na: krajtroter.pl. Pieniądze z ROR Jeśli zamierzamy(...). A za minutę połączenia odebranego zapłacimy 0,41 zł. Europosłowie obiecują, że w kolejnych latach będzie jeszcze taniej – tyle, ile w kraju. Pozorna oszczędność Przed wyjazdem za...

 • Państwa UE finalizują pracę nad czarną listą rajów podatkowych, która ma pomóc w walce z unikaniem opodatkowania w krajach trzecich. Organizacja Oxfam wytknęła "28" hipokryzję, wskazując, że na liście powinny być też cztery państwa unijne.

 • ​Wigenin: Plany Londynu dotyczące imigrantów są dyskryminujące

  Bułgaria wezwała w czwartek W. Brytanię do rezygnacji z zaostrzenia przepisów polityki imigracyjnej wobec osób z UE niedawno przybyłych na wyspy. Szef MSZ Kristian Wigenin określił projekt brytyjskiego premiera Davida Camerona jako dyskryminację.

 • Umowa o wolnym handlu UE - USA: Wielka szansa, ale też zagrożenie dla Polski

  Umowa o wolnym handlu, która negocjowana jest pomiędzy UE i USA to dla Polski szansa, ale też zagrożenie. Niższe ceny energii w USA mogą uderzyć w polski przemysł chemiczny i energochłonny - uważają polscy europosłowie.

 • PE przyjął nowe przepisy wzmacniające ochronę pracowników delegowanych

  Parlament Europejski przyjął w środę nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych. Poprawiają one ochronę ich praw, regulują środki kontroli firm delegujących pracowników oraz wprowadzają tzw. odpowiedzialność solidarną wykonawców w sektorze budownictwa.

 • Juncker: firmy powinny płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski

  Firmy powinny płacić podatki tam, gdzie wypracowywane są przez nie zyski - mówił we wtorek Jean-Claude Juncker przed komisją PE. Przekonywał, że w UE powinna powstać szersza lista rajów podatkowych, i zapewniał, że KE pracuje na rozwiązaniem afery LuxLeaks.