• Informacje na temat:

  europosłowie z sld

Artykuły na temat: europosłowie z sld
 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  ...taksówki. Wyborcy uznali, że na fotelach europosłów potrzebna jest zmiana. Dlatego m.in. Joanna Senyszyn (SLD), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Jacek Kurski (startował z list SP), Wojciech Olejniczak (SLD), Zbigniew Ziobro (SP) i Paweł Zalewski (Platforma) nie wrócą do Europarlamentu. Ale na pocieszenie zainkasowali ostatnią pensję w wymiarze 8020 euro. Za jeden dzień pracy Dominika Ćosić...

 • Podróż pociągiem opóźniona o ponad 2 godziny? PE proponuje: PKP zwróci za bilet

  Pasażerowie, których podróż koleją opóźniła się o ponad 2 godziny, otrzymają pełen zwrot ceny biletu - takie rozwiązanie proponują europosłowie. Mogłoby ono kosztować PKP nawet 200 mln zł rocznie.

 • PE przyjął nowe przepisy wzmacniające ochronę pracowników delegowanych

  Wojciech Olejniczak (SLD). Nowe przepisy dobrze ocenił Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu, która zrzesza krajowe firmy delegujące pracowników do innych krajów UE. - Podstawą zjednoczonej Europy...

 • Umowa o wolnym handlu UE - USA: Wielka szansa, ale też zagrożenie dla Polski

  Umowa o wolnym handlu, która negocjowana jest pomiędzy UE i USA to dla Polski szansa, ale też zagrożenie. Niższe ceny energii w USA mogą uderzyć w polski przemysł chemiczny i energochłonny - uważają polscy europosłowie.

 • Wielkie liczenie esbeckich emerytur. Wszyscy pobierający świadczenia trafią pod lupę IPN

  Od 1 października byli esbecy otrzymają obniżone świadczenia. Przy okazji MSWiA przeprowadza lustrację wszystkich emerytowanych funkcjonariuszy.

 • Drogowa kiełbasa wyborcza

  Rządowy program budowy dróg na lata 2014-2023 miał być przyjęty jeszcze przed wakacjami. Jednak po przegranej Bronisława Komorowskiego przesunięto jego przyjęcie na wrzesień. Także po to, by dopisać do niego wiele nowych inwestycji. Część bardzo wątpliwych.

 • Zostawiamy, reformujemy, a może likwidujemy?

  Wbrew powszechnym narzekaniom na funkcjonowanie NFZ, za likwidacją narodowego płatnika świadczeń zdrowotnych zdecydowanie opowiadają się tylko dwa ugrupowania - PiS i KORWiN. Pozostałe postulują reformowanie Funduszu lub nie precyzują jeszcze swojego stanowiska w tej kwestii.

 • Ważą się losy naszych umów śmieciowych

  Posłowie wszystkich klubów poparli wczoraj propozycję ozusowania umów zleceń oraz dochodów członków rad nadzorczych. We wtorek w Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.

 • CO2: Cele klimatyczne uderzą w nasz przemysł i kieszenie

  Parlament Europejski poparł wprowadzenie zmiany w handlu uprawnieniami do emisji CO2. Ich cena będzie wyższa, co nie jest dobrą wiadomością dla polskiego przemysłu.

 • PiS idzie w ślady poprzedników? Aby naprawić instytucje, trzeba je obsadzić swoimi ludźmi

  Swoją diagnozę PiS sformułował w 2014 r. W programie partii opisano system, który partia chciała obalić. - Fundamentalną zasadą, na której opiera się system Tuska, jest traktowanie utrzymania władzy jako celu nadrzędnego. Nasi ludzie będą realizować naszą wizję, bo będą wierni i lojalni. Dzięki temu skokowo poprawi się jakość instytucji. Taka filozofia stoi za wielką dobrą zmianą. Bardzo naiwna filozofia - pisze Grzegorz Osiecki.