• Informacje na temat:

  eurostat stopa bezrobocia

Artykuły na temat: eurostat stopa bezrobocia
 • Rafalska: Niska stopa bezrobocia w Polsce powodem do zadowolenia

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej E. Rafalska komentując dane Eurostatu o stopie bezrobocia w Polsce na poziomie 3,4 proc powiedziała, że "jest to powód do zadowolenia" i podkreśliła, że Polska zajmuje statystycznie miejsce równorzędne z Niemcami.

 • Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w listopadzie, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 3,8 proc., wobec 3,8 proc. w październiku - podał Eurostat.

 • Eurostat: Zatrważająco wielu młodych Europejczyków bez pracy

  ...trzecia tych środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Unijna stopa bezrobocia w grupie wiekowej od 15 do 24 lat wynosi 22,2 proc.; najwyższa była w 2014 r. we Włoszech - 22,1 proc(...) r. bez pracy było około 330 tysięcy mieszkańców Niemiec w wieku od 15 do 24 lat. Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia wśród najmłodszej grupy wiekowej wyniosła 7,7 proc. W liczbie...

 • Stopa bezrobocia w strefie euro w czerwcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 10,1 proc., tak samo jak w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

 • Bezrobocie w kwietniu 2011 roku, wg metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,3 proc., tak jak w marcu - podał Eurostat.

 • Stopa bezrobocia w strefie euro w sierpniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 11,5 proc., wobec 11,5 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 11,5 proc., bez zmian.

 • Bezrobocie w lutym 2012 roku, wg metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 10,2 proc. wobec 10,1 proc. w styczniu - podał w poniedziałek Eurostat.

 • Niemcy: Stopa bezrobocia najniższa od ponad dwóch dekad

  Stopa bezrobocia w Niemczech we wrześniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,7 proc. i nie zmieniła się względem wcześniejszego miesiąca - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

 • Malejące bezrobocie, czyli fikcja silnego rynku pracy w Polsce

  Stopa bezrobocia od lat jest najpopularniejszą miarą rynku pracy w Polsce, mimo że ów rynek można scharakteryzować poprzez wiele wskaźników. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że przez lata(...) zajęcie ich po prostu nie interesuje (są bierni zawodowo). W hipotetycznym państwie stopa bezrobocia wynosi 10 proc., ponieważ 10 osób ze 100 (aktywnych zawodowo, czyli mających pracę oraz jej...

 • Niemcy z najniższą stopa bezrobocia w historii

  Stopa bezrobocia w Niemczech w styczniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,2 proc. wobec 6,3 proc. miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie. 6,2 proc. to najniższa stopa bezrobocia w historii zjednoczonych Niemiec.