• Informacje na temat:

  ex lege

Artykuły na temat: ex lege
 • Polaków biorą w ciemno

  Według "Dziennika Zachodniego", Czesi zasypują Śląsk ofertami pracy. Polacy chętnie je przyjmują. Już nie tylko kopalnie poszukują górników, ale polskich pracowników biorą w ciemno największe czeskie fabryki: Skoda, Lego, Nestle. Codziennie ze Śląska do pracy do Czech wyjeżdża kilkanaście zorganizowanych grup.

 • Lego pod choinkę? Nie dla każdego

  Niektóre dzieci mogą nie dostać wymarzonego zestawu Lego pod choinkę, bo duński producent klocków nie nadąża z produkcją - pisze Reuter's.

 • Od napiwków też należy zapłacić składki ZUS

  ...faktu, że zgodnie z prawem uzyskanymi napiwkami należy podzielić się nie tylko z fiskusem, lecz także z ZUS-em. Wyrok jako pierwszy opisało Czasopismo "Lege Artis". Jego redaktor naczelny Olgierd...

 • 60 lat klocków LEGO i nieskończonej kreatywności

  W 2018 roku Grupa LEGO świętuje 60. rocznicę powstania kultowego klocka LEGO. Ole Kirk Kristiansen, twórca klocków LEGO, wyprodukował pierwsze klocki w 1949 roku. Nazywały się Automatic Binding Bricks tj. klocki samołączące.

 • Rada Ochrony Pracy: Umów o pracę nie można zastępować cywilnoprawnymi

  Jak napisano w stanowisku ROP, "w celu wyciągnięcia wniosków de lege ferenda (łac. według postulowanego prawa; postulat pod adresem ustawodawcy dotyczący przyszłych zmian w prawie - PAP), szczególną uwagę należy zwracać na przypadki związane z rozstrzygnięciami w sądach, dotyczącymi spraw, kiedy mamy do czynienia z nadużywaniem umów cywilnoprawnych w sytuacjach, gdy rzeczywiście istnieje...

 • Rekordowe przychody Lego - najwyższe od 85 lat

  Firma Lego zanotowała najwyższe w swej 85-letniej historii przychody za pełen rok obrachunkowy - podała agencja AP Financial News. Przyczyniło się do tego duże zainteresowanie legendarnymi klockami w większości regionów świata. Według przedstawicieli duńskiego producenta w 2016 roku sprzedano łącznie ok. 75 mld klocków Lego w ponad 140 krajach. Firma zatrudnia ponad 19 tys. pracowników na całym

 • Samodzielność w pracy, czyli sam sobie szefem

  Coraz rzadziej praca polegająca na realizowaniu drobnych projektów, tzw. gigów, kojarzy się z dorywczym zarobkiem. Dla wielu osób staje się podstawową formą utrzymania - przekonują eksperci rynku pracy.

 • Od pewnej kaczuszki do imperium Lego

  "Tylko najlepszy jest wystarczająco dobry" - tak brzmi motto, które wyznawał Ole Kirk Christiansen, twórca klocków LEGO. Jak przystało na twardego Wikinga, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przezwyciężył osobiste tragedie i klocek po klocku zbudował prawdziwą potęgę.

 • Ile trzeba pracować na prezenty? Niezbędnik św. Mikołaja

  Zaczął się przedświąteczny szał zakupów. Sprawdzamy, ile godzin trzeba przepracować, żeby kupić popularne obecnie prezenty. W II kwartale 2014 roku minimalne wynagrodzenie netto wyniosło 1237 zł, natomiast średnie wynagrodzenie netto 2673 zł. Zakładamy, że całą miesięczną pensję przeznaczyć można na prezenty.

 • Zwolnienia w Lego po słabszej sprzedaży

  Lego, duński producent zabawek, który odnotował spadek sprzedaży i zysków w pierwszej połowie 2017 r., zwolni 1400 osób, czyli ok. 8 proc. swoich pracowników na świecie - podała we wtorek agencja AP Financial News.